Ve finální fázi děláme špatná rozhodnutí, hledal příčiny střelecké nepohody Zbyněk Irgl

Kristýna Nováková
O L O M O U C – Zápas proti Hradci Králové se olomouckým hráčům hodnotil těžce. Počtvrté za sebou nezískali ani jeden bod a opět vyšli střelecky na prázdno. Příčiny střelecké nepohody hledal po utkání nejlepší střelec Hanáků Zbyněk Irgl. Sám zkušený útočník se dvakrát ocitl v nadějně vypadající šanci, kotouč však za záda brankáře Mazance nedostal.

První všetečná otázka novinářů v mixzóně mířila na důvody olomoucké střelecké nepohody. Za poslední 4 zápasy dokázali Kohouti dát jen jednu branku, a to v zápase s Kometou. Proti Plzni, Liberci a nyní Hradci Králové vyšli střelecky naprázdno. „Je to asi hlavně v tom, že v té finální fázi děláme špatná rozhodnutí. Když už tam jsme, tak chceme ještě někde nahrávat, místo toho, abychom to hodili na bránu. Pak se nám to tam někde třeba odrazí... Je to jeden z aspektů, ale je tam toho víc,“ odpovídal Zbyněk Irgl.

⇒ Útočník Zbyněk Irgl

„Úplně nemáme důraz v koncovce. Na všechno se strašně nadřeme a v tom finále, kdy máme něco udělat, tak ty síly už nemáme,“ uvažoval autor čtyř extraligových gólů v letošním ročníku. „My si k tomu něco řekneme. Jdeme do toho s tím, že to chceme udělat dobře. Pokud dáme ze 14 třetin 1 gól, tak to mužstvo cítí,“ dodal.

Špatná koncovka však podle osmatřicetiletého útočníka nemá negativní vliv na partu v kabině. „Samozřejmě, že jsme frustrovaní z toho, že nedáváme góly. Ale parta v kabině drží. Není to tak, že by někdo na někoho křičel. My víme, co děláme špatně. Bavíme se o tom, zatím nám to však nejde,“ kroutil hlavou zkušený forvard. Právě Irgl byl blízko gólu ve 36. minutě, kdy se se prokličkoval před soupeřovu bránu, ale jeho bekhendový pokus vytěsnil Marek Mazanec svým betonem.

Pro současný stav byl podle ostravského rodáka klíčový zápas v Kladně, v němž sice Hanáci vedli 0:3, nakonec však Rytířům podlehli 4:3 v prodloužení. Někdejší reprezentační útočník si nemyslí, že byl nějaký propastný rozdíl mezi Olomoucí z minulé sezóny a Olomoucí z letošního ročníku. „Nevím, nemyslím si, že by tam oproti loňsku byl nějaký velký rozdíl. Začali jsme celkem dobře. Pak přišel zápas na Kladně, který nás dal možná víc psychicky dolů a od té doby si to plácáme jako bychom si nevěřili. A potom hraje roli to, co už jsem říkal – nemáme sílu ve finální fázi u soupeře v pásmu,“ uzavřel.