Věděli jsme, že druhá šance už nepřijde, zářil František Skladaný

Jan Meichsner
O L O M O U C – Hanáci předvedli v šestém čtvrtfinálovém utkání na domácím ledě proti plzeňským indiánům jeden z nejlepších výkonů sezóny. Odměnou jim byly čtyři vstřelené branky a srovnání stavu série na 3:3. O vítězný gól Kohoutů se v čase 37:51 postaral svým třetím sezónním gólem František Skladaný.

Moravané měli lepší vstup do utkání a od prvního vhazování svého soupeře tlačili a herně převyšovali. Gólu se však stejně jako ve čtvrtém a pátém čtvrtfinále dočkali dříve hráči Škodovky. „Bylo strašně důležité, že inkasovaný gól nezměnil to, jak jsme do té doby hráli. Věděli jsme, že druhá šance nebude a udrželi jsme si to naše tempo,“ měl po zápase jasno František Skladaný.

Kohouti se ve 34. minutě díky své vytrvalé ofenzívě dočkali vyrovnání a o tři minuty později i obratu. Ten zařídil právě František Skladaný. „Můj gól vyplynul z tlaku, který ale určovaly i lajny před námi. Byla to super práce celého týmu, který se dokázal držet v útočné třetině. Četnost naší střelby byla velmi dobrá a i z toho vyplynuly branky,“ líčil Skladaný. Hráč, který obléká dres Olomouce od sezóny 2015/2016 obratem dodává: „Nyní se díváme na to, co nás čeká. Jsem samozřejmě rád, že můj gól týmu pomohl. Získali jsme ten další bod a jdeme dále.“

⇒ Útočník František Skladaný

Domácí dostali ve třetí třetině jedinečnou možnost rozhodnout v přesilovce pět na tři, jenže gólu se i přes výborný tlak nedočkali. „Teď už toho moc při probíhajícím play-off nenatrénujete – přesilovky byly a přesilovky budou. Máme snahu a rozhodně tam nejdeme s tím, abychom v přesilových hrách ten gól nedali. Střeleckých pokusů míváme hodně,“ pověděl forward s 11 kanadskými body na svém sezónním kontě.

Hanáky již tuto sobotu 30.3. čeká rozhodující sedmý čtvrtfinálový duel. „V play-off je každý zápas úplně jiný a bude rozhodovat hlavně to, kdo má kolik psychických i fyzických sil a kolik jich kdo zvládl ušetřit během celé série. Myslím si, že to bude těžký boj, ale musíme se soustředit na sebe,“ uzavřel pozápasové ohlasy František Skladaný.