Těší Vás, že už můžete trénovat v normálních podmínkách?

Samozřejmě. Klukům, co to dělají od malička, ten sport chyběl, takže jsme rádi, že můžeme opět trénovat a doufám, že začneme hrát znovu i zápasy.

Jak náročné bylo vymyslet pro hráče individuální tréninky? Předpokládám, že nějaké měli, než se vše rozvolnilo…

Když už jsme věděli, že se nejspíše nebude hrát, tak jsme pro kluky připravili takový předstupeň letní přípravy. Hráči věděli, co od nich očekáváme, takže to nebylo nic složitého.

Vám se minulý rok obměnil kádr, nicméně asi jste neměli moc času si na sebe zvyknout, když jste toho nemohli moc dělat…

Kluci tady prošli všemi kategoriemi, takže se známe navzájem a víme, co je potřeba. Chceme je hlavně posunout dál, což je vlastně úděl mládežnických trenérů.

Oprava střechy přípravu neovlivnila

Jak jste spokojen s výkony hráčů v suché přípravě?

Kopírují, co nastavila předchozí generace. Je to hlavně o pracovitosti, která v kabině zůstala a u níž věřím, že se bude jen a jen stupňovat.

Bylo pro vás komplikací, že je kvůli opravě střechy zavřený zimní stadion?

V žádném případě. Vše probíhalo tak, jak mělo. Chtěli bychom poděkovat vedení klubu, že nám povolilo trénovat na inlinové ploše, kterou nám sem dali. Dále jsme byli v posilovně či na umělé trávě, takže nám vlastně nic nestálo v cestě.

Přemýšleli jste třeba o tom, že byste si někde domluvili ledovou plochu?

Měli jsme něco v plánu, nicméně vše musí dávat smysl. My měli lehce komplikovaný dojezd a nechtěli jsme narušovat letní přípravu. Nebylo pro nás myslitelné, abychom dojížděli padesát kilometrů za ledem a zpět. Obzvlášť, když do toho měli kluci ještě školu. Na led se tedy přesuneme až po znovuotevření našeho zimního stadionu.

Bude pro kluky těžké nastoupit po tak dlouhé době na led?

Začátky určitě složitější budou, ale věřím tomu, že se do toho brzy dostaneme. Máme naplánované zápasy, které nám určitě také pomohou. Budeme se snažit klukům vytvořit takovou atmosféru, aby se dostali do ideální formy a dobře vstoupili do sezóny.

Chceme v sezóně dojít co nejdál

Co říkáte na letošní soutěžní systém? Přeci jen pět týmu spadne přímo, šestý půjde do baráže…

Dalo se to očekávat, jedná se o jeden z kroků, jak zkvalitnit mládež. Uvidíme, jak bude sezóna probíhat a jak to dopadne. Určitě se ale jedná o správnou věc.

Myslíte si, že tento ročník bude chtít dohnat ten předchozí, jenž po několika letech došel do vyřazovacích bojů?

Sezóna bude náročná. Těžko asi odhadovat kvalitu soutěže, pravděpodobně bude dobrá. Věřím však, že máme dostatečně kvalitní kádr na to, abychom to zvládli. Chceme dojít co nejdál, a to ideálně s co nejmenšími problémy.