Vítězství necháme za sebou a půjdeme dál, velí Miroslav Holec

Jan Meichsner
P L Z E Ň – Hanáci ve druhém zápase čtvrtfinálové série tahali dvě třetiny za kratší konec. Pak se však tým Kohoutů dočkal po gólech Miroslava Holce a Aleše Jergla vyrovnaní. V prodloužení následně střelec úvodní olomoucké branky svou pohotovou trefou doklepl puk do plzeňské sítě, a zvrátil tak bitvu s pořadovým číslem dva na stranu Moravanů! Dvougólový střelec se krátce po utkání svěřil se svými dojmy.

Kohoutí družina stejně jako v pondělním čtvrtfinálovém souboji nezachytila začátek a po úvodních dvaceti minutách prohrávala o dvě branky. Ba co víc, mohlo být ještě hůř, když za Branislavem Konrádem zvonily dvě tyčky. K začátku zápasu se v pozápasových ohlasech vyjádřil i Miroslav Holec: „Šlo vidět včera i dneska v úvodní třetině, jak byli rozjetí a všude o krok před námi. Ve druhé třetině jsme je bruslařsky dokázali srovnat a ve třetí periodě si dovolím říct, že jsme je i přehrávali v některých situacích.“ Písecký odchovanec, který už v letošní sezóně jeden dvougólový večer zažil, měl svými dvěma přesnými zásahy velký podíl na olomouckém obratu. „Když jsem tam poslal ten druhý gól, už jsem ani nemohl moc dýchat. Byl jsem úplně zavařený, jen jsem si lehl na led a užíval si ten krásný pocit. Můžu si ho ale užívat jen do půlnoci a pak už se zase soustředit na další zápas,“ přiznal.

⇒ Útočník Miroslav Holec

Celý olomoucký tým však ví, že jedna vlaštovka jaro nedělá a je potřeba se už od půlnoci soustředit na další utkání. To sehrají Kohouti již tento pátek od 17:00 na domácím stadionu. „Vyhráli jsme jen jeden zápas, ale série se hraje na čtyři vítězné. My stejně jako tu předchozí porážku musíme i tohle vítězství nechat za sebou a jít dál. Je to zkrátka play-off a já mám vzpomínku, když jsem ještě hrál za Slávii. Tam se nám stalo, že jsme jeden den dostali osm. Druhý den pak vyhráli o gól, a nakonec urvali celou sérii. Tím chci říct, že je jedno kolik dáte v sérii celkově gólů. Ty se počítají v zápase,“ předestřel Holec.

Tým z Hané bude vstupovat do domácího utkání s jasným cílem. Navázat na úspěšný závěr základní části, a především se držet svého pojetí hry. „Doma budeme hlavně chtít hrát naši hru, se kterou jsme byli úspěšní a zdobila nás v základní části. To nám v pondělním zápase chybělo, ale tentokrát od druhé třetiny už to k tomu směřovalo. “ Moravané se také budou moci v pátek a v sobotu spolehnout naplno na své věrné příznivce, kteří červenobílý celek poženou kupředu. Stejně jako se o to snažili Plzeňští, jejichž tradičně vášnivé publikum se ale v úvodů čtvrtfinále muselo držet mírně řečeno zkrátka. Západočechům totiž hrozí za špatné chovaní svých fanoušků uzavření stadionu. „Už při včerejším zápase jsme to vnímali, asi mají obavy z toho, že jim zavřou zimák. Pro klub by to byla hodně velká rána. Upřímně já osobně to neslušné fandění nějak nevnímám a nějak mě to neovlivňuje. Panuje tady super atmosféra, někdy jsou vulgární a ti lidi a fanoušci si musejí šáhnout do svědomí co řvou a jak to řvou,“ dodal Miroslav Holec.