Vítkovice už v sezóně jednou oloupili. Nyní si Kohouti vyráží pro další body do OSTRAVAR Arény

Jiří Polášek
O L O M O U C – V rámci dohrávky odloženého zápasu šestého kola Tipsport Extraligy se Olomoučtí vydají do Ostravy. Tam je prověří Vítkovice, které nehrají v ideální formě, ovšem posílily o dvě zvučná jména. Dokážou je Hanáci podruhé v sezóně vynulovat? Úvodní buly padne v Ostravar aréně zítra v 17:30.

Po nepovedeném utkání ve Zlíně Hanáci napravovali proti Kladnu. To přijelo v plné parádě s Jágrem i Plekancem. Utkání ale odstartoval svou letošní první brankou Vojtěch Tomeček, kterému přihrával David Krejčí. „Kluci to výborně udělali ve středním pásmu, já jel do branky a dostal jsem pěknou přihrávku. Něco ze mě spadlo a budu rád, když to bude pokračovat.“

⇒ Útočník Vojtěch Tomeček

Utkání nabídlo ještě dalších šest gólů. Tři do branky Kladna, tři zase do té olomoucké. Kladno tak prohrálo o jednu trefu. Jágr v zápase nebodoval. „Je to vždy zážitek, asi každý si přeje si proti němu zahrát,“ řekl Tomeček na adresu české hokejové legendy.

Atmosféra v Plecharéně byla vynikající. Domácí fanoušci vyprodali stadion a někteří lidé stáli dokonce na schodech. I to nakonec pomohlo jejich oblíbenému týmu k vítězství. Olomoucký forvard si atmosféru užíval: „Jágr, Plekanec a do toho Krejča. To lidi táhne. Je to dobře, doufám, že to tak vydrží a zůstane.“

To nejdůležitější o soupeři

Vítkovice měly opravdu náročný vstup do sezóny. Z úvodních deseti zápasů hrály doma jen jediný, a to kvůli turnaji ve volejbale, tenisu a koncertu, které se v jejich svatostánku ze začátku ligy odehrávaly. Několik dalších zápasů měly odložených, takže je musely dohrávat v náhradních termínech.

Nyní mají ještě stále o jeden zápas méně, než většina ligy. I to může být jeden z faktorů, proč jsou až na dvanáctém místě. Vítkovice získaly devětadvacet bodů, ovšem případné tři body z dohrávky by je posunuly hned na deváté místo.

Tým z Ostravy se trápí střelecky. Za dvaadvacet utkání vyprodukoval pouze čtyřicet branek, často právě dva góly na zápas jsou maximem. Méně nemá žádný jiný tým, pouze Zlín je na tom statisticky stejně. To ho sráží i v přesilovkách. Z šedesáti početních výhod využil pouhých devět z nich. Naopak oslabení mají Moravané velice dobré, při pětaosmdesáti vyloučeních inkasovali jen čtrnáctkrát.

Ostravané během sezóny posílili o pár zajímavých jmen. Jejich opory se totiž trápí. Střelec Bukarts, který tým v sezóně 2019/20 svým kvantem gólů zachránil přes sestupem, je momentálně úplně mimo z formy. Podobně na tom jsou Vladimír Svačina nebo Rostislav Marosz. Vítkovice proto angažovaly svého bývalého střelce Dominika Lakatoše z finské SaiPy. Následně přivedly také švédského forvarda Tobiase Lindberga, jenž si zahrál i pár zápasů v NHL. Za zmínku určitě stojí také statný zadák Alexej Solovjev, který do týmu zapadl parádně.

V letošní sezóně se Hanáci s Ostravany střetli zatím jen jednou. Olomouc utkání vyhrála 2:0. Před začátkem ligy spolu týmy sehrály dva vzájemné zápasy, které ovládly Vítkovice poměrem 2:1 a 4:2.

Hlavní trenér: Miloš Holaň
Hala (kapacita): OSTRAVAR ARÉNA (9833 diváků)
Poslední utkání: Prohra 3:2pp s Plzní

Statistiky obou týmů:

TELH 2021/2022
HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Olomouc

umístění v tabulce
40:54 – 29 bodů
skóre a body
54:56 – 36 bodů
Rostislav Marosz 11 b (2+9)
nejproduktivnější hráč