Vlastní hloupostí jsme přišli o body, litoval Marek Laš

Martin Vavruša
Z L Í N – V pátečním utkání Kohouti dlouho drželi krok se zlínskými Berany a chvílemi byli i výrazně lepším týmem, na vítězství to ale nestačilo. Rozhodla branka, kterou Zlín vstřelil pouhých pět vteřin před koncem zápasu. Velké zklamání bylo po zápase k vidění ve tvářích všech olomouckých hokejistů, výjimkou nebyl ani Marek Laš. „Myslím si, že jsme byli minimálně stejně dobrý tým, možná i lepší, ale hloupostí jsme přišli o všechny body,“ smutnil po zápase.

Již ke svému 46. zápasu v rámci letošního ročníku Tipsport extraligy nastoupili Kohouti v pátek na zlínském ledě. Dlouho se zdálo, že zápas dospěje až do prodloužení, ale jen pět vteřin před koncem Olomouc inkasovala rozdílovou branku. „Dopadlo to špatně, no. Myslím si, že jsme byli minimálně stejně dobrý tým, možná i lepší, ale hloupostí jsme přišli o všechny body. Měli jsme puk držet v útočném pásmu a dohrát tam těch šedesát minut. Byla chyba, že se k nám vůbec dostali, závěr už jsem ale ani pořádně neviděl,“ neskrýval zklamání Marek Laš.

Prohra mrzela o to více, že druhou a třetí třetinu byli Kohouti o něco lepším týmem než Zlín, tu první ovlivnila především častá vyloučení. „I před první třetinou jsme si říkali, že si na to musíme dávat pozor, ale projevilo se to až od té druhé. To se tak někdy stane. Tentokrát toho bylo hodně v první třetině, bohužel, proto jsme neměli moc tlak ani střely. Od druhé třetiny už to bylo lepší, ale nestačilo to,“ přemýšlel o oslabeních hráč s číslem 39.

⇒ Útočník Marek Laš

Ve druhé třetině šla Mora dokonce do vedení po povedené akci Jakuba Galvase, Marka Laše a Jana Eberleho. „Mladý Galus mě dobře viděl před bránou, takže místo střely zvolil takovou střílenou přihrávku. Já jsem to zkusil tečovat do protipohybu brankáře a na odražený puk se dostal nejdříve Ebi (Jan Eberle), a dal góla,“ popisoval druhou branku Kohoutů hráč, který začínal s hokejem v Třebíči.

Obě oslabení ve kterých Kohouti inkasovali přitom využil nejproduktivnější útočník Zlína, Bukarts. „To vyplynulo ze situací. Poprvé to prakticky vykombinovali do prázdné brány, bylo to tři na jednoho. Podruhé tam byla skrumáž a vyšlo to na něj… nedá se nic dělat,“ krčil rameny olomoucký útočník.

Hanáci se tak propadli tabulkou na osmé místo, ale šanci vrátit se zpět do elitní šestky dostanou už v neděli, kdy budou hrát proti Třinci. „Důležité je nekoukat na tabulku, hrát každý zápas zvlášť. Jdeme do toho zápasu s tím, že chceme vyhrát, to je jediná cesta,“ burcoval Marek Laš.