Čtyřicet minut tahali Hanáci za kratší konec provazu. Výsledek 3:0 pro Berany po druhé siréně hovořil za vše. Do konce zápasu pak už Zlínští, byť s problémy, své vítězství udrželi. „Prohráli jsme, takže hodnocení je záporné. Musíme se z toho poučit a doma předvést daleko lepší výkon,“ hodnotil duel útočník Vojtěch Tomeček.

⇒ Útočník Vojtěch Tomeček

Kohouti sice v závěrečné dvacetiminutovce zabrali, Jiří Ondrušek s Janem Káňou snížili na rozdíl jediného gólu, nicméně toto „zmrtvýchvstání“ se jim nakonec nepodařilo dotáhnout do úspěšného konce. „Dali jsme na 3:2, přičemž nějaké šance jsme tam pak měli. Bohužel nám to tam nepadlo. Vše ovšem vychází z toho, že jsme si nechali soupeře utéct na tři branky. Pak už se to těžko dohání,“ nehledal hráč s osmnáctkou na zádech žádné výmluvy.

V tom, že by za prohru na Zimním stadionu Luďka Čajky mohla reprezentační přestávka, a tedy i herní absence, přitom Tomeček problém neviděl. „Nemyslím si, že to bylo tím. Něco nám tam ovšem chybělo. Jim to jezdilo a byli produktivní. Byl to takový ten na houby zápas,ׅ“ uvedl.

Sedmadvacetiletý forvard se už pomalu zabydluje v elitní formaci s Davidem Krejčím a Janem Káňou. Po boku nejproduktivnější dvojice kohoutů nastoupil už popáté. „Je to fajn. Osobně se snažím odvádět každý zápas co nejlepší výkon. Snad tam vydržím a budeme co nejvíce vítězit,“ pochvaloval si vzájemnou spolupráci.

Dalším faktorem, který olomoucké pravé křídlo hodnotilo po zápase pozitivně, byla divácká kulisa. Tomeček věří, že fanoušci kvůli novým koronavirovým opatřením nebudou na stadionech ubývat. „Vždy, když je na tom zápase dobrá atmosféra, tak je to lepší. Snad jich bude i přes všechna ta omezení chodit co nejvíce. Jejich podpora nám vždy pomůže,“ uzavřel