Vše špatné je už za mnou a nyní se soustředím jen na to, co nás čeká, říká David Škůrek

Lukáš Losleben
O L O M O U C – V loňské sezóně si mohutný obránce David Škůrek prošel herní krizí, která v prosinci vyústila v přesun do prvoligové Třebíče. Olomoucký odchovanec se ale nevzdal a po návratu do kádru Hanáků se z něj opět stala opora týmu. O tomto období, letní přípravě či nových posilách se „Škura“ rozpovídal v následujícím rozhovoru.

Pro vás byla poslední sezóna jako na houpačce – nejdříve herní propad a přesun do Třebíče, přičemž poté přišel výrazný vzestup a stal jste se opět oporou týmu. Dá se to brát tak, že vše zlé je k něčemu dobré?

Určitě, sám jsem to tak bral a jsem rád, že to takhle dopadlo. Škoda jen, že sezóna skončila předčasně a ten výkon se nemohl dále rozvíjet. To mě vcelku mrzelo. Nicméně jsem rád, že to špatné je za mnou a považuji to za uzavřené. Teď se soustředím jen na to, co nás čeká.

Jak jste řekl, sezóna skončila předčasně. Předtím jste ovšem odehráli utkání předkola se Zlínem bez přítomnosti diváků. Mělo to na vás, jako na hráče, velký vliv?

⇒ Obránce David Škůrek

Ono celkově se vzhledem k tehdejší situaci uvažovalo, jestli se ten zápas má vůbec uskutečnit a pokud ano, tak jestli s diváky nebo bez nich. Dalo se asi čekat, že když už se hrálo, tak to bude jeden z posledních zápasů, ne-li úplně poslední.

Vliv to určitě mělo velký, i když jsme se na to snažili nemyslet. Ono když se stále řeší, jestli to utkání bude nebo nebude, tak to v hlavě máte a určitým způsobem se to na vás podepíše. I přes to všechno jsme si to ale snažili užít a celý zápas odehrát na maximum, nicméně bylo to složité.

A myslíte si, že se to druhé střetnutí mělo vůbec uskutečnit vzhledem k tomu, jak rychle postupovala opatření?

To asi není úplně otázka na nás hráče, nicméně stalo se, odehrálo se to a asi už pak nemělo smysl pokračovat. Zkoušely se různé postupy, jak bychom mohli soutěž dohrát, nicméně poté už nebylo jiné řešení, než vše ukončit.

Příprava ve skupinách měla své výhody

Byl velký rozdíl, když jste skončili z těchto důvodů oproti normálnímu závěru sezóny?

Nejhorší asi bylo to, že jsme nemohli nikam na dovolenou a museli jsme se zavřít doma, jelikož tu byla karanténa. Složité to bylo i s nějakými výlety, apod. Jinak jsme to brali jako každý normální konec sezóny s tím, že budeme mít zhruba měsíc volno a pak začneme s přípravou.

Ta byla ovšem také ozvláštněná, jelikož jste byli rozděleni do menších skupin. Mělo to nějaké výhody/nevýhody?

Já si myslím, že to bylo spíše k prospěchu. Trenéři nás rozdělili do tří skupin po zhruba osmi hráčích, což pro ně bylo výhodnější, jelikož nemuseli sledovat 25 lidí najednou. Měli tak všechny pod větším drobnohledem, a mohli se tak se více věnovat každému z nás.

Tento týden vám začala příprava i na ledě. Je asi dobrý pocit, když se můžete po dlouhé době zase „sklouznout“, že?

Stoprocentně. Vždy se na led těšíme, a snažíme se po té suché přípravě co nejdříve opět dostat do hokejové formy. Za čtrnáct dní nám začínají přátelské zápasy, takže do té doby chceme vše vypilovat.

Klub přivedl v létě čtyři nové posily. Už jste se stihl s novými spoluhráči poznat?

Ano, určitě. S některými se známe už i z dřívějších dob. Jsou to mladí kluci, takže si nemyslím, že by měli nějaký problém se zapadnutím do kabiny. Určitě tým jak v šatně, tak na ledě oživí, což je super.

Přípravné zápasy budou zajímavější

Letos se přátelské zápasy ponesou v duchu Generali Česká Cupu. Těšíte se na tuto novou platformu?

Těším, jelikož to bude určitě zajímavější a možná i trochu více vyhecované, jelikož budeme hrát o trofej.

Když mluvíte o vyhecovanosti, tak vy máte kromě Hradce Králové a Pardubic ve své skupině i Brno, se kterým ta utkání bývají většinou ostřejší. Očekáváte to i tentokrát?

Tak s Brnem to tak bude vždycky, i když se nyní jedná stále pouze o přátelák, nicméně celkově to bude zajímavé, jelikož se o něco hraje a nejsou to jen zápasy na vyzkoušení nových věcí.