Všichni do toho jdou naplno. V trénincích i na zápasech nechávají všechno, ocenil David Kalač

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Junioři odstartovali svou soutěž skvěle. Po šesti zápasech mají na svém kontě 10 bodů a drží se na pátém místě. K velkému skoku v tabulce přispěl především předchozí víkend, kdy junioři překvapili jak Mladou Boleslav, tak Liberec. Tabulka je ale velmi vyrovnaná, a tak se stejně jako David Kalač i ostatní snaží držet nohama na zemi.

Junioři vstoupili do utkání s Mladou Boleslaví parádně. Už po jedenácti vteřinách se mohli Kohouti radovat z první branky. A základem úspěšné gólové akce bylo to, na čem lpí nejeden trenér – vyhrané buly. „Myslím, že Vosa (David Vosátko) nahodil puk na bránu Mladé Boleslavi po úvodním vhazování. Tak jsme jeli napadat. Gólman chtěl rozehrát a asi se nějak nedomluvili s obráncem. Nahrál mu špatně. Odrazilo se to ke mně a já už měl prázdnou bránu,“ vracel se k bleskové akci autor první branky, David Kalač.

Boleslavští však rychle srovnali, další góly ale padali pouze z holí olomouckých juniorů. Mohlo by se tak zdát, že měli Hanáci utkání pod kontrolou, šikovný útočník se ale takovému tvrzení bránil.

„Neřekl bych, že jsme ho měli úplně pod kontrolou. Boleslav měla také šance, ale Vojta (Mokrý) nás podržel. Nějak jsme nad srovnáním nesmutnili. Hráli jsme pořád to, co po nás trenéři chtějí. A to se nám vyplatilo,“ prozradil.

V pátém a šestém kole se tak Olomoučtí poprvé radovali ze dvou tříbodových výher a navíc nad silnými soupeři. Co vedlo k zisku šesti, ve vyrovnané juniorské soutěži tak cenných, bodů? „Přišlo mi, že tyto zápasy jsme hráli celých 60 minut naplno. Předešlé zápasy jsme občas přestali hrát a mysleli si, že se soupeř porazí sám. A to se nám vymstilo,“ uvědomoval si šikovný útočník.

Devatenáctiletý útočník se pod úspěšné tažení podepsal třemi body. Bruslařům sám gól vstřelil a na druhý nahrál, proti Liberci pak u gólu asistoval. „Spokojený jsem, jelikož minulou sezónu jsem moc bodů neposbíral. Vždy je ale co zlepšovat. Nějak se na to ale nedívám, jen se občas hecujeme s Kořenem (Matějem Kořenkem), že by měl přidat nebo ho doženu a tak,“ smál se. „Jinak to ale moc nesleduji, hlavní jsou týmové body,“ řekl rozhodně.

David Kalač patří už k tak zvaným hráčům na výjimku, tedy těm, kteří se narodili v roce 2000 a mají patřit k osobnostem týmu. Na každého z nich trenéři spoléhají z jiného důvodu. Jedno je ale pro všechny společné. „Trenéři nám, to znamená Peťovi Maderovi, Kořenovi, Vosovi a mně, před začátkem sezóny naznačili, že bychom měli tým vést na ledě i mimo něj. Myslím ale, že všichni kluci do toho jdou naplno a nechávají vše na tréninku i na zápase,“ ocenil přístup spoluhráčů Kalač.

Tabulka juniorské soutěže je velmi vyrovnaná, Kohouti tak díky dvěma výhrám poskočili z dvanáctého místa rovnou na páté, sezóna je ale ještě hodně dlouhá. „Já osobně to moc nesleduji. Občas se podívám na tabulku, ale zatím je to vyrovnané. Každý může porazit každého,“ uvědomoval si hokejista, který patří ke stálicím olomouckého útoku.