Všichni se chceme vyhnout bojům o sestup. Děláme pro to maximum, tvrdí Stanislav Ruda

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Dorost má za sebou už čtyři zápasy nejvyšší soutěže. A nevede si špatně. Dvakrát se sice musel s prohrou, hned v prvním kole ale na výhru proti silné Kometě stačilo opravdu málo. Mladí Kohouti, které letos vede trenérské duo Richard Brančík a Jiří Řípa si ale dobře uvědomují, kde ještě mají slabé stránky. Stejně jako Stanislav Ruda i ostatní ale letos věří v sílu týmu.

Dorostenci si v minulé sezóně prožili krušné časy, zdá se ale, že letos se blýská na lepší časy. Nasvědčují tomu zatím i velmi dobré výkony na startu soutěže. „Všichni se chceme dostat do první šestky a vyhnout se bojům o sestup. Každý pro to dělá maximum,“ prozradil Stanislav Ruda.

Kohouti se už v prvních kolech postavili Kometě, Šumperku, Vsetínu a Zlínu. Hned v úvodním kole Hanáci pořádně potrápili tradičně silnou Kometu, pak si v derby vyšlápli na Šumperk a dokázali si poradit i se Vsetínem. Zlín byl ale nad jejich síly. Který z prozatímních soupeřů bude podle urostlého útočníka těžkým oříškem i v dalších kolech? „Podle mě to zatím byla Kometa. Mají v týmu spoustu hráčů, kteří pravidelně nastupují v reprezentaci a bylo vidět, že jsou sehraní,“ uvažoval šestnáctiletý hokejista.

S tradičním hokejovým klubem jako je Vsetín, nezačali dorostenci dobře, vývoj utkání před vlastními fanoušky se jim ale podařilo otočit a tři body tak zůstaly na Hané. O tom, že Vsetín nebyl snadným soupeřem, ale nebylo pochyb. „Byl to velice vyrovnaný zápas, ale my jsme podali úžasný týmový výkon a Špuny (Jan Špunar) v brance nás parádně podržel,“ chválil své spoluhráče.

Derby se Zlínem ale svěřencům trenérů Brančíka a Řípy nevyšlo podle představ a podruhé se museli smířit s prohrou. „V první třetině nás soupeř přehrál a dal dva góly. Od druhé třetiny už jsme s nimi srovnali tempo. Už se nám ale nepodařilo vyrovnat,“ mrzelo útočníka, který si prozatím připsal dva body za gól a asistenci.

Dorostenci letos působí jako velice dobrá parta a předvádí to také na ledě. Sami navíc přiznávají, že právě týmovost může být jedním ze stavebních kamenů úspěchu i pro příští kola. „V kabině máme super partu a myslím, že na tom můžeme stavět. Když budeme hrát jako tým, budeme porážet i silnější soupeře,“ tvrdil rozhodně Stanislav Ruda.

Vysoký forvard byl už v přípravných zápasech na ledě k nepřehlédnutí, a to nejen díky své výšce. Se svými výkony by sice mohl být spokojený, sebekriticky ale přiznává, že je stále co zlepšovat. „Myslím, že zatím odvádím dobré výkony, ale samozřejmě můžou být ještě lepší. Očekává se ode mě, že budu produktivní, co se týče vstřelených gólů. Zatím jsem jich moc nedal, ale doufám, že to bude lepší. Pořád je na čem pracovat a momentálně bych měl ještě zapracovat na zakončení,“ přiznal.