Výhra nad Třincem zajistila juniorům postup do vyřazovací fáze

Tomáš Němčík
O L O M O U C - Olomoucká juniorka zvládla rozhodující duel základní skupiny DHL Superpoháru. Po vítězství 3:1 nad Třincem se může radovat z postupu do play off. Svěřenci trenéra Karla Berana v přímém souboji o postup zdolali Oceláře, kteří měli před posledním kolem shodný počet jedenácti bodů. Výhrou v základní hrací době se tak Olomouc odpoutala od svého dnešního soka na rozdíl tří bodů. Vítězství Hradce Králové nad Jihlavou navíc Hanákům zajistilo postup z prvního místa. V nadcházejícím čtvrtfinále se mladí kohouti střetnou s Kladnem.

Výhra domácího celku se začala rodit už v úvodu střetnutí. Krátce po uplynutí úvodních dvou minut se trefil Matěj Tomajko, který rozradostnil 65 přítomných diváku v olomoucké plecharéně. Oba celky si ještě v úvodní třetině zahrály přesilovou hru, jenže branka nepadla ani na jedné straně. Do druhé periody vstoupili Hanáci aktivně. Díky své houževnatosti si dvakrát v krátkém sledu zahráli přesilovku. Druhou nabídnutou početní výhodu využil Matěj Tomajko, který zavěsil podruhé. Domácí tým definitivně uklidnila trefa z hole Matěje Kořenka v 50. minutě. Třinec sice v závěru snížil zásluhou Marka Havránka, ovšem radost z postupu olomouckému týmu nepřekazil.

Olomoučtí junioři tak zakončili základní skupinu se ziskem 14 bodů a za svá záda dostali celky Hradce Králové, Liberce, Třince a Jihlavy. Čtvrtfinálová série, která se hraje na dva vítězné zápasy, odstartuje ve čtvrtek.