"Média nás osočují, že jsme měli špatné formuláře. To ale odmítám, celou transakci ohledně přestupu Jana Švrčka máme v naprostém pořádku, včetně registrace na Českém svazu ledního hokeje," uvedl generální manažer Mory Erik Fürst.

Švrček v současnosti působí v extraligovém Zlíně, kde hostuje právě z prvoligové Olomouce. Televize Nova ve své reportáži přirovnala hostování Švrčka k nákupu kradeného auta. "S tím zásadně nesouhlasím. Přestávám si myslet, že lidé, kteří toto zveřejní, jsou normální. Vše máme v pořádku, máme veškeré náležitosti jak v rovině obchodní, tak i sportovní," podotkl Fürst.

"Jestliže vznikl nějaký problém, pak je to mezi současným klubem Orli Znojmo a majitelem předchozího extraligového znojemského klubu panem Jaroslavem Vlasákem. To si ale musí obě strany vyřešit u civilního soudu, nikoliv ve sportovním prostředí," řekl generální manažer Olomouce.

"Je mi opravdu líto, že si některé subjekty léčí problém, který mají mezi sebou, prostřednictvím HC Olomouc. HC Olomouc s tím totiž nemá vůbec nic společného," dodal.