Vyloupí Kohouti ŠKOENERGO Arénu i podruhé v letošní sezóně?

Kristýna Nováková
O L O M O U C ľ Podruhé v letošní sezóně se Kohouti vydají do středních Čech, kde změří své síly proti Mladé Boleslavi. Proti tomuto soupeři se Hanákům letos dařilo, vyhráli oba dva vzájemné zápasy. Zvítězit i potřetí však bude těžký oříšek, Bruslaři se totiž herně zvedají a pozvolna stoupají tabulkou. Utkání začne v pátek 18. 1. od 17:30 na ledě mladoboleslavské ŠKOENERGO Arény.

ŘEKL PŘED UTKÁNÍM: Miroslav Holec

Neplánovaně teď olomoucké hokejisty čekají čtyři venkovní zápasy v řadě. V pátek se podle losu extraligy představí v Mladé Boleslavi, nedělní utkání proti Pardubicím se však neuskuteční v plecharéně, ale na východě Čech. Ve středu pak Kohouti vyrazí do Vítkovic, kde měli hrát až v polovině února a venkovní trip završí v pátek ve Zlíně. Jak hokejisté vnímají takto náročný program? „Mně to nevadí. Je mi úplně jedno, kde hrajeme,“ pokrčil rameny útočník Miroslav Holec.

⇒ Útočník Miroslav Holec

Venkovní trip by ostatně Hanákům mohl pomoct. Doma se jim v poslední době nedaří, prohráli už čtyři zápasy v řadě a v posledních dvou se nedokázali gólově prosadit. „Snad nám to pomůže. Mně se asi líp hraje venku než doma. Venku jsem udělal víc bodů. Ale my potřebujeme udělat týmové body, ne individuální. A pak je jedno, jestli hrajeme doma, nebo venku,“ odtušil autor pěti branek v letošní sezóně. „Teď nutně potřebujeme nějaké body a budeme se o ně snažit. Možná, že to je lepší hrát venku, když se nám doma nedařilo. Potřebujeme to nastartovat, abychom udělali zase nějakou šňůru, kterou jsme měli předtím,“ ví útočník s číslem 11.

Olomouc by ráda přeťala sérii čtyř porážek v řadě, která ji srazila na osmé místo extraligové tabulky. Podobnou krizi zažili červenobílí v říjnu, dokázali se z ní však dostat a v průběhu listopadu a prosince se dostali mezi nejlepší čtyřku extraligy. „Řekl bych, že je to jiné než v listopadu. Předtím jsme na tom ledě vůbec nebyli, ale teď jsme nehráli tak špatný hokej jako v listopadu. Tehdy jsme se nedostávali do žádných šancí, teď šance máme, ale neproměňujeme je. To je pak těžké... bez gólů se nevyhrává,“ srovnával sympatický forvard obě situace.

To Bruslařský klub se se posledních několik kol nenápadně posouvá vzhůru extraligovou tabulkou. Mladoboleslavští se aktuálně nachází na 7. místě se ziskem 54 bodů.< b>„Bude to těžký zápas. Od té doby, co tam přišla ta trenérská dvojice Hořava-Rulík, jsem věděl, že půjdou nahoru. Viděl jsem, co udělali s Litvínovem, tenkrát když vyhráli titul…“ uznal Holec. „Boleslav šla hodně nahoru a nehraje vůbec špatně.“

Z KABINY SOUPEŘE: Mladoboleslavští se pod trenérem Hořavou zvedli

První vzájemný duel mezi Boleslaví a Olomoucí se odehrál v říjnu na ledě ŠKOENERGO Arény. Kohouti se v něm dostali do vedení už po necelé minutě hry, kdy se trefil Vilém Burian. Bruslaři však dokázali srovnat. Rozhodující gól zápasu si připsal Zbyněk Irgl, který rozhodl o tom, že tři body pojedou na Moravu. Shodou okolností si v tomto utkání odbyl svou premiéru na střídačce trenér Miroslav Hořava. Druhý vzájemný zápas hostil Zimní stadion v Olomouci a také tentokrát skončil těsným výsledkem. Z výhry se v tomto případě radovali domácí, a to zejména zásluhu výborné první třetiny, ve které se jim podařilo třikrát skórovat.

Mladá Boleslav sice do roku 2019 nevstoupila správnou nohou – první lednový zápas podlehla Liberci na jeho vlastním ledě 1:4. Potom však na vlastním ledě porazili Pardubice 1:0 a tato výhra byla začátkem jejich šňůry, která momentálně čítá tři výhry v řadě. Po Východočeších si svěřenci trenéra Hořavy připsali také vítězství proti Plzni (3:2p) a naposledy přehráli Chomutov poměrem 5:3. Bruslaři už podobnou sérii zaznamenali v prosinci, kdy si připsali čtyři výhry v řadě se skóre 14:4.

Ofenzivní sílu Mladé Boleslavi řídí veterán Michal Vondrka, jenž s 26 body vede týmovou tabulky kanadského budování a je také nejúspěšnější střelec Bruslařů. Brankáři soupeře by se měli mít na pozoru také před Jakubem Klepišem a Lukášem Žejdlem. Prvně jmenovaný zatím nasbíral v probíhajícím ročníku 21 bodů, druhý 19, nicméně oběma na to stačilo jen 25 zápasů. Brankářskou jedničkou týmu je Slovinec Gašper Krošelj, který se ke Středočechům připojil letos v létě, předtím působil v nejvyšší dánské lize v dresu Rødovre Mighty Bulls. Jednatřicetiletý brankář v této sezóně nastoupil do 27 zápasů a úspěšnost zákroků 91,83 % ho v extraligových tabulkách řadí na 8. místo.

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI:

Hlavní trenér: Miloslav Hořava
Kapitán: Michal Vondrka
Hala (kapacita): ŠKOENERGO Arena (4200)
Poslední utkání: Výhra 5:3 nad Chomutovem

SOUPISKA Mladé Boleslavi