Vysoká výhra nad Kladnem? Více jsme se tlačili do brány, shrnul dvougólový Karel Plášek

Daniel Fekets
O L O M O U C - Olomoučtí hokejisté dokázali po třech porážkách v řadě zabrat a na domácím ledě porazili Kladno vysokým rozdílem 6:2, přičemž na začátku třetí části vedli už dokonce o šest tref. Dvě branky vsítil KAREL PLÁŠEK, který má po svém příchodu ze zámoří na kontě už 4 branky a 5 asistencí.

Karel Plášek se poprvé prosadil v první třetině a pak i na začátku třetí. „Dvakrát to padlo po odraženém puku z dorážky. Jsem rád, že jsem to tam vždy nějak procpal. Dlouho jsem byl bez bodu, celkem to ze mě spadlo,“ oddechl si.

V čem viděl útočník s číslem 62 na zádech hlavní faktor úspěchu? „Více jsme se tlačili do brány, chodili jsme do předbrankového prostoru, kde góly padají. Čím dříve se kotouč vrátí směrem na bránu, tím menší šance je, že se tam gólman stačí vrátit,“ popsal.

Do zápasu s Kladnem na pár minut zasáhli i junioři Marek Matašovský s Michalem Tomečkem. Většinu duelu ale točili domácí tři lajny, Plášek strávil na hrací ploše šestnáct minut. „Chtěli jsme hrát zodpovědně, dobře zezadu, nechtěli jsme zbytečně propadat. Nějaké šance si Kladno vytvořilo, párkrát nás zachránil Braňo. Pak jsme dali góly my a rázem jsme se uklidnili,“ doplnil přerovský odchovanec.

Karel Plášek nastoupil proti Rytířům ve druhé formaci po boku Michala Kunce a Pavla Musila. „S Pavlem Musilem jsem už jednou hrál, ale to bylo ve trojici s Kubou Navrátilem. Takhle, jak to bylo teď, jsme hráli poprvé, ale myslím, že to bylo super. Vyhověli jsme si, bylo to dobré,“ chválil.

Na závěr se bývalý mládežnický reprezentant zastavil u velkého úspěchu českých juniorů, kteří brali na MS stříbrné medaile. „Finále jsem bohužel neviděl, raději jsem šel spát, abych byl připravený na zápas. Klukům gratuluji, je to senzační výsledek,“ uzavřel Plášek.