Vždycky je důležité vyhrát první zápas, ví spokojený Petr Strapáč

Karolina Martinková, Tomáš Lysý
J I H L A V A – Hokejoví fanoušci se konečně dočkali. Kohouti zahájili období přípravných zápasů a jejich prvním soupeřem byla HC Dukla Jihlava. Oba celky se střetly v rámci Dukla Cupu. První utkání po dlouhé pauze zvládli Hanáci na výbornou, vyhráli 6:0. “Na první zápas to nebylo vůbec špatné, máme na co navázat,“ řekl nováček v olomouckém týmu, Petr Strapáč, který se blýskl jedním gólem.

První přípravný zápas po dlouhé pauze odehráli Olomoučtí na jihlavském stadionu proti domácí Dukle. V dlouho očekávaném utkání Kohouti dominovali, svému soupeři vstřelili rovnou šest gólů a brankář Branislav Konrád si navíc připsal čisté konto. Jednu z branek vstřelil i Petr Strapáč, který olomoucký tým posílil během letní pauzy.

Nováček v dresu HC Olomouc se tak uvedl velmi dobře. „Za svůj gól jsem určitě rád, jsem rád za každou svou trefu. Snad to tak bude pokračovat,“ doufá Petr Strapáč a rovnou dodal: „Na to, že jsme v tomhle složení (Rác – Ostřížek – Strapáč; pozn. red.) hráli první zápas, nebyla spolupráce vůbec špatná a určitě máme na co navázat. Snad to potvrdíme v Třinci,“ vyhlíží už další přátelské utkání.

Utkání s Jihlavou mělo z počátku klasický průběh. Oba týmy si teprve zvykají na led, často i novou výstroj a samozřejmě na zápasové tempo. První dvě třetiny tak přinesly každá jen po jednom gólu, oba do jihlavské branky. Opravdová kanonáda přišla až v poslední části, kdy se Kohouti prosadili hned čtyřikrát. „Rozhodně jsme s výhrou spokojení, je vždycky důležité vyhrát první zápas. Sice si myslím, že výsledek je pro Jihlavu celkem krutý, ale zkrátka nám to tam ve třetí třetině napadalo. Z vítězství máme radost a připravíme se na další zápas,“ shrnul Strapáč průběh utkání.

Čím si vysvětluje nečekaný gólový příděl do brány Dukly? „ Neřekl bych, že by soupeř byl v poslední dvacetiminutovce odevzdaný. Spíš musel otevřít hru, a hráči proto byli trochu „rozlítaní“, čehož jsme využili,“ objasnil důvod olomoucké kanonády mladý útočník. Vzpomněl si i na oporu mezi olomouckými tyčemi, Branislava Konráda. „ Loni měl výborné statistiky a dnes potvrdil, že je skvělý gólman. Domácí tam měli dobré šance, které zkušeně pokryl, od čehož jsme se mohli odrazit,“ ocenil gólmanův výkon Strapáč.

Utkání s Jihlavou se konalo v rámci Dukla Cupu. Během něj se Kohouti setkají ještě se dvěma dalšími týmy – extraligovými Karlovými Vary a Torpedem Nižnij Novgorod, což je účastník Kontinentální Hokejové Ligy. „ Je to super, hrát proti týmu KHL. Můžeme si vyzkoušet jiný styl hry. Rusové jsou hodně techničtí a dobří bruslaři. Nemáme se ale čeho bát a rozhodně si myslím, že můžeme vyhrát,“ těší se na netradičního soupeře Petr Strapáč.