Vzhůru do Zlína! Kohouty čeká první utkání z dvojzápasu s Ševci

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Kohoutům vyšel reparát v play-out na výbornou a z ledu Pardubic si přivezli tři body za výhru nad tamním Dynamem. V dalším kole čeká Hanáky měření sil se Zlínem, který, stejně jako Olomouc, má jistou záchranu před baráží. Utkání s Ševci bývají vždy o něco atraktivnější a čeká se vysoká návštěva. Vy můžete být u toho! Zápas začíná v neděli v 15:30!

Po nepovedeném utkání proti Karlovým Varům, převedli Hanáci proti Pardubicím výrazně jiný výkon. Zaslouženě se pak radovali z výhry 3:2. „Po zápase proti Karlovým Varům to byl daleko lepší výsledek a asi i výkon. Trenéři, a vlastně nikdo, nechtěl, abychom dostávali nějaké nálože, tak se pro to udělala určitá opatření. Přistoupilo se k tomu trochu zodpovědněji a povedlo se to,“ tvrdil Martin Vyrůbalík.

⇒ Obránce Martin Vyrůbalík

A co podle olomouckého kapitána vedlo k úspěchu? „Sice jsem tu nebyl, ale podle toho, co vím, byl zápas s Karlovými Vary hodně uvolněný. Teď se do toho šlo, jako by to byl každý jiný zápas v základní části a nenechali jsme to Pardubicím jen tak. Braňo (Branislav Konrád) klasicky dobře zachytal, takže cenná výhra,“ vyjmenovával.

Hanáci odcestovali do Pardubic s ještě o něco mladší sestavou, než jaká se objevila v duelu s Karlovými Vary. Na soupisce se objevilo hned pět juniorů a dorostenců, do hry ale zasáhli pouze dva.„Kluci to mají těžké a rozhodně bych je z ničeho neobviňoval. Proti Karlovým Varům hráli všichni, proti Pardubicím jen dva, takže trenéři asi udělali všechno pro výhru a hrálo se na tři lajny, takže na docela málo lidí. Projevily se zkušenosti, ale rozhodně bych je nezatracoval. Je třeba zapracovat mladé hráče do týmu, a jak to bude dál, je na trenérech,“ řekl olomoucký obránce.

Dalším soupeřem Kohoutů bude Zlín, který stejně jako Hanáci, nemá v play-out v podstatě co ztratit. Zatímco Karlovy Vary a Pardubice berou play-out jako přípravu na baráž, Ševcům a Hanákům po šesti zápasech sezóna končí. V čem bude utkání jiné? „Potkají se dvě mužstva, kterým opravdu o nic nejde. Nemyslím si ale, že by to byl zápas, kde by si všichni chtěli jen zahrát. Chceme vyhrát a ne být od někoho tlačení. Nechceme, aby to vypadalo jako nějaký večerní hokej. Pokud k tomu přistoupíme jako proti Pardubicím, i když Zlín asi bude o něco kvalitnější mužstvo než ta dvě barážová, mohl by to být dobrý hokej,“ uvažoval.

Zápasy se Zlínem se dají pokládat za derby, atmosféra na obou zimních stadionech tak bývá ještě o něco vyhrocenější. Vnímají i Olomoučtí nějak rozdíl oproti ostatním soupeřům? „Když si vzpomenu na zápasy v základní části, nikdy nebylo příjemné tam hrát. Fanoušci je tlačí, je to jejich domácí prostředí a umí toho využít. Pokud mají na začátku zápasu pár přesilovek, umí toho využít a podle toho se zařídí,“ řekl bek nosící dres s číslem 37.

Olomoucký kapitán se do sestavy vrátil po menší zdravotní pauze. A herní výpadek byl podle něj částečně znát. „Musím říct, že jsem toho měl dost. I ve druhé třetině jsem měl pár střídání, kdy jsem nestihl vystřídat, protože jsme měli daleko střídačku, takže jsem to pocítil. Ne, že bych byl unavený, ale po tom, co člověk leží v posteli a nemá tolik natrénované, trochu zápasí i s dechem, ale myslím, že už to bude jen lepší a lepší,“ usmíval se.

Z KABINY SOUPEŘE: Zlín góly nešetří, na výhru to v play-out ale stačilo jen jednou

Stejně jako Olomouci, ani Zlínu už nehrozí nebezpečí pádu do baráže, a tak mohou Ševci play-out dohrát poměrně v klidu. V posledních čtyřech kolech nasbírali Zlínští osm bodů, když na konci únor porazili Hradec Králové 3:1, poté Karlovy Vary 3:2 po samostatných nájezdech. I vstup do play-out Ševcům vyšel, když porazili Pardubice jasně 6:3, pak ale zaváhali v duelu s Karlovými Vary, kterým podlehli 4:6.

Zlínští spoléhají mezi třemi tyčemi na čtyřiadvacetiletého brankáře Libora Kašíka, který odchytal 49 zápasů a jeho úspěšnost se vyhoupla na 91,12 %. Mezi obránci se nejvíce daří urostlému Oldrichu Kotvanovi, který nasbíral v padesáti utkáních dvacet bodů (8+12). Nejproduktivnější dvojicí útočníků jsou znovu Roberts Bukarts a Petr Holík. Zatímco prvně jmenovaný je s devatenácti góly nejlepším střelcem Ševců (19+18), Petr Holík s 19 asistencemi nejlepším nahrávačem Zlína (16+19).

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI:

Hlavní trenér: Robert Svoboda
Kapitán: Ondřej Veselý
Hala (kapacita): Zimní stadion Luďka Čajky (7 000)
Poslední utkání: Prohra s Karlovými Vary 4:6

SOUPISKA Zlína