Vzhůru na Boleslav! Kohouty čeká duel v městě automobilů

Lukáš Losleben
O L O M O U C – Po dvou domácích utkáních vyrážejí Hanáci opět na led soupeře, a to do Mladé Boleslavi. První zápas proti Středočechům musel rozhodnout až nastavený čas a Olomouc si z něj odvezla pouhý bod. Nyní nastal čas odplaty! Utkání začíná v úterý 29. října v 17:30 v mladoboleslavské ŠKOENERGO Aréně.

Poslední zápas proti Vítkovicím ztratili Kohouti až v samotném závěru, kdy z jejich počátečního vedení 2:0 vznikla nakonec hořká porážka 4:3 po prodloužení. „Bohužel se stalo to, co už několikrát, a to že vedeme a začneme se bát o výsledek. Pak to dopadne tak, jako včera,“ hodnotil střetnutí Zbyněk Irgl.

⇒ Útočník Zbyněk Irgl

Olomoucký veterán vstřelil v polovině druhé třetiny branku na 2:0. Té ovšem předcházel nešťastný zákrok Petra Strapáče na Tomáše Černého, po kterém byl vítkovický obránce odnesen na nosítkách. Rozhodčí se chvíli radili, zdali Irglovu branku uznat. „Nebál jsem se, že by to nebyl gól. V první řade jsem myslel, že šli do souboje oba, Strap se postavil a on do něj najel. Po zhlédnutí videa jsem viděl, že oba šli rukama nahoru a Strap byl bohužel rychlejší,“ okomentoval inkriminovaný moment.

Teď jedou Kohouti na půdu Mladé Boleslavi. Při posledním utkání sice Irgl dokázal vstřelit gól, nicméně na vítězství to nestačilo. Nyní doufá, že to dopadne lépe. „Pro nás má momentálně každý bod cenu zlata a my se tam o ně pojedeme porvat,“ burcuje.

To nejdůležitější o soupeři:

Středočeši zažívají celkem dobrý vstup do sezóny. Z jedenácti duelů, které skončily po základní hrací době, mají bilanci sedmi výher a čtyř porážek. Ve zbylých třech případech rozhodoval o vítězi až nastavený čas. V něm uzmuli Mladoboleslavští bonusový bod pro sebe hned dvakrát. Velmi silní jsou hráči z města automobilů především na domácí půdě, kde ze sedmi střetnutí dokázali vyhrát šest.

Poslední vzájemný zápas se uskutečnil ve druhém kole v plecharéně a skončil vítězstvím Mladé Boleslavi 1:2 po prodloužení. Nyní je tedy čas na odplatu!

Hlavní trenér: Radim Rulík
Hala (kapacita): ŠKOENERGO Aréna (4 200 diváků)
Poslední utkání: Výhra 2:1 nad Pardubicemi