Kohouti vyhráli poslední dva zápasy a mohli se tak opět nadechnout po dlouhé sérii utkání, kdy bodovali jen zřídka. „Nálada v šatně je teď mnohem lepší, ale pořád je postupová desítka daleko a budeme mít ještě spoustu práce, abychom týmy před námi dohnali, takže pořád musíme jít do zápasů naplno,“ ví Jakub Galvas.

⇒ Obránce Jakub Galvas

S Litvínovem se Kohouti utkali už třikrát v aktuálním ročníku Tipsport extraligy, naposled přitom nad soupeřem zvítězili vysoko 7:1. „Doma bude Litvínov úplně jiný tým, v Olomouci ten poslední zápas neodehráli vůbec dobře a budou to chtít napravit. My se na to musíme připravit o to líp,“ má před pátečním utkáním jasno olomoucký obránce.

Na výsledcích posledních dvou utkání se výrazně podílelo i využití přesilových her, neboť Kohouti z osmi příležitostí využili hned polovinu. „V naší přípravě na trénincích se nic výrazného nezměnilo, zkrátka to tam teď napadalo. Možná jsme začali více střílet, což je samozřejmě dobře. Doufám, že to tam bude takto padat dál, v přesilovkách i při hře pět na pět,“ vyhlíží světlé zítřky hráč s číslem 79 na zádech.

Sám Galvas letos zasáhl už do dvaceti utkání, na svůj první bod v Tipsport extralize však zatím čeká. „O tohle se nestarám, nerad bych se k tomu zbytečně upínal každý zápas. Spíš se soustředím, abych pomohl týmu, ať už je to jakkoliv, a ty body časem přijdou,“ říká Jakub Galvas.

Z KABINY SOUPEŘE: Přesilovkoví specialisté Hübl s Lukešem

Verva do letošní sezóny nevstoupila právě nejlépe a zpočátku to vypadalo, že bude pokračovat její trápení z předešlého ročníku. Na konci října se však tým zvedl a osmi výhrami v řadě se vyšplhal do horních pater tabulky. Ani porážka od Zlína je nedokázala zastavit, následovalo dalších pět výher a i později Litvínov nebodoval jen zřídka. Situace se změnila až po Vánocích, po nichž se svěřenci trenéra Rulíka radovali z vítězství jen třikrát, přičemž v posledním zápase porazili Pardubice až v prodloužení.

Kohouti se s Vervou v letošním ročníku potkali už třikrát a odnesli si čtyři body do tabulky. Hned v úvodním duelu Tipsport extraligy Hanáci podlehli Vervě 1:3, na severu Čech pak neudrželi dvoubrankové vedení a prohráli v samostatných nájezdech, ale v posledním utkání Mora svému soupeři nadělila hned sedm branek.

Sevročeši se mohou spolehnout především na brankáře Jaroslava Januse, který si drží formu zatím po celou sezónu. Z třiceti utkání, která odchytal, dovedl svůj tým k vítězství jedenadvacetkrát a úspěšnost zásahů drží nad třiadevadesáti procenty, díky čemuž je třetím nejlepším brankářem ligy. Útok Vervy pak táhnou František Lukeš s Viktorem Hüblem, kteří nastříleli soupeřům patnáct, respektive čtrnáct branek. Přesnou polovinu Hüblových gólů navíc tvoří zásahy v přesilových hrách, čímž se řadí na třetí místo. Lukeš s pěti využitými přesilovkami je pouze o šest míst níže.

⇒ HC Verva Litvínov

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI:

Hlavní trenér: Radim Rulík
Kapitán: Michal Trávníček
Hala (kapacita): Zimní stadion Ivana Hlinky (6 211)
Poslední utkání: Výhra nad Pardubicemi 5:4p

SOUPISKA Litvínova
STATISTIKY Litvínova
ZMĚNY V KÁDRU Litvínova
ZÁPASY Litvínova