Z vysoké prohry vědu neděláme. V září budeme nachystaní jinak, má jasno Jiří Ondrušek

Daniel Fekets, Simon Vejtasa
Druhé přípravné utkání odehráli olomoučtí hokejisté na ledě Hradce Králové. Ve značně kombinovaném složení soupeři podlehli poměrem 0:6. O nedostižném náskoku Mountfieldu se de facto rozhodlo už v první třetině, ve které si tým kouče Tomáše Martince vybojoval tříbrankové vedení.

Zápas na východě Čech si vyzkoušela mladší sestava. Mimo ni byli kupříkladu Branislav Konrád, Tomáš Dujsík, Dalibor Řezníček, David Škůrek, Vilém Burian, Jan Káňa, Lukáš Klimek, Jan Knotek, David Ostřížek, Vojtěch Tomeček a David Krejčí. „Sestavu máme v těchto dnech kombinovanou. Je to ale určitě dobře, protože je potřeba, aby si to mladší kluci nějakým způsobem vyzkoušeli,“ pronesl obránce Jiří Ondrušek.

⇒ Obránce Jiří Ondrušek

Královéhradečtí hokejisté načali utkání lépe. Už po první třetině vedli 3:0. Do střelecké listiny se zapsali Martin Štohanzl, Jakub Lev a Patrik Lamper. V následném průběhu klání se trefili i Aleš Jergl a Jordann Perret. Francouzský útočník vsítil dokonce góly dva.

„Zasloužili jsme si neúspěch. Náš výkon neodpovídal ligovému standardu. Hradec je ovšem v jiné fázi přípravy. Bylo vidět, že přesilovky i oslabení už má nějakým způsobem sehrané. My se naopak zaměřujeme na vytrvalost a rychlost, takže taktické věci ještě moc nenacvičujeme,“ přiznal olomoucký patriot.

Právě přesilovky byly v celém utkání klíčové. Mountfield totiž využil hned tři ze čtyř nabídnutých možností. „Nejen přesilovky měli domácí kvalitní. Už po buly bylo vidět, že na něm měli plno nacvičených signálů. My stále trénujeme v různém složení. Před zápasy se to skládá tak, jak si to zrovna chtějí trenéři vyzkoušet. I takováto prohra je pro ně určitým ukazatelem. Určitě z toho ale neděláme vědu. V září budeme nachystaní jinak,“ řekl pětatřicetiletý zadák.

Nejproduktivnější obránce Hanáků z minulé sezony odehrál své první utkání v letní přípravě. Po zápase přiznal, že úvodní střídání pro něj jednoduchá nebyla: „Cítil jsem se, jak kdybych hrál první zápas. (úsměv) Každou sezonu je to stejné. Člověk si to musí především v zápase pořádně osahat, protože trénink je úplně o něčem jiném.“

V jakém složení nastoupí Olomouc v příštím utkání s Pardubicemi, je zatím ve hvězdách. Dá se však očekávat, že i tentokrát dostane prostor kombinovaná sestava. „To je samozřejmě otázka na trenéry. My nevíme, v jakém složení budeme příští utkání hrát. Podle všeho se to dozvíme ve středu, když už ve čtvrtek máme další zápas,“ navázal rodák z Hané.

Jak již bylo zmíněno, ve čtvrtek 12. srpna čeká olomoucký tým další utkání. Svěřenci Zdeňka Motáka a Jana Tomajka se vůbec poprvé v přípravném období představí domácímu publiku. Od 17:00 přivítají pardubické Dynamo. Účast fanoušků v plecharéně je pro hráče velkým lákadlem. „Na fanoušky se těšíme. Věřím, že přijdou v co nejvyšším počtu a zároveň doufáme, že jim uděláme větší radost než v Hradci,“ uzavřel Ondrušek.