Za gól jsem rád, ale prohra mě mrzí. Z naší strany to rozhodně nebyl špatný zápas, řekl útočník Vilém Burian

Daniel Fekets
O L O M O U C - Hanáci i tentokrát proti Třinci předvedli sympatickou podívanou, ale na body to nestačilo. Nad Oceláři vedli těsně před polovinou zápasu 2:0, ale hosté si díky obratu, o který se postarali ve třetí třetině, odvezli tři body. Alespoň částečně si mohl ulevit olomoucký útočník Vilém Burian, který vsítil svou druhou branku v sezoně, na kterou čekal od 1. kola.

Úvod střetnutí se lépe vydařil Hanákům, kteří se v poslední sekundě své první přesilovky radovali z gólu. Po střele Lukáše Nahodila z kruhu se prosadil jemnou tečí Jan Knotek. Ve druhém dějství přišel druhý zásah Kohoutů, o který se postaral Vilém Burian. „Bylo už na čase. Čekání na gól bylo dlouhé. Kdybych věděl, v čem byl problém, tak to hned odbourám a tahle se netrápím. Nelepilo mi to, takže jsem rád, že jsem nějaký ten gól dal, i když dnes body nemáme,“ komentoval svou trefu útočník s číslem 24 na zádech.

⇒ Útočník Vilém Burian

Hned v prvním utkání sezony vstřelil gól na ledě zlínských Beranů, od té doby na svůj čtyřiašedesátý zásah v extraligové kariéře čekal. „Dlouho jsem si to nepřipouštěl, pak už mě to ale štvalo. Doufám, že se to otočí a branky budu střílet častěji. Hlavně je potřeba, ať sbíráme body, protože moc jich zatím nemáme,“ doplnil Vilém Burian.

Záhy ale Oceláři snížili brankou nejlepšího extraligového střelce Matěje Stránského. Závěr druhé periody byl bojovný, Hanáci ale i po čtyřiceti minutách nad favoritem vedli. „Střel jsme ve druhé třetině moc neměli, ale třeba hned po mém gólu jedna šance byla. Kdybychom ji využili, stav by byl 3:0, a třeba bychom to ke třem bodům dotáhli. Ale to je jen kdyby. I když ani celkově jsme ran moc neměli, tak si stojím za tím, že gólů jsme měli dát více,“ povzdechl si dvaatřicetiletý útočník.

Od třetí třetiny se ale Třinec stále častěji dostával do hry a nakonec utkání překlopil na svou stranu po trefách Michala a Ondřeje Kovařčíků. Na Hané zvítězil 3:2. „Před třetí třetinou jsme vedli 2:1, možná jsme byli až přehnaně opatrní. Asi jsme měli hrát aktivněji a přistupovat k nim dříve. Třinec nás párkrát zamkl, a proto jsme se snažili to hrát z boxu. Z jednoho takového padl gól, ale my rozhodně musíme být daleko důraznější v předbrankovém prostoru. K dorážkám a tečím Třinec nemůžeme pouštět, protože on jen na vítězné vlně a letos mu to prostě lepí,“ připomněl Burian.

Následně dodal: „Prohra nás mrzí hodně, protože si rozhodně nemyslím, že by to byl z naší strany špatný zápas. Ve třetí třetině jsme měli výpadek, při kterém jsme byli nedůrazní v našem obranném pásmu a soupeř nás hned potrestal. Je to škoda, protože z mého pohledu jsme si body zasloužili.“

Rodák z Třebíče pochválil spoluhráče Adama Rutara, který se tři dny po ostrém faulu pardubického Andreje Kosticyna vrátil do zápasového zatížení. „Trochu jsem byl překvapený, protože jsem si myslel, že si na víkend odpočine. Adam se ukázal jako tvrdý chlap, který má tuhý kořínek. Dnes se s tím popasoval skvěle a klobouk dolů před ním. Jsem rád, že se k tomu takto staví. Pořád má chuť hrát, i když zrovna není zdravotně fit,“ smekl Burian.