Za ten výkon jsme si aspoň bod zasloužili, mrzelo Branislava Konráda

Zuzana Spurná, Daniel Kinc
O L O M O U C – Souboj tabulkových sousedů, Olomouce a Komety, měl všechno, co měl mít. Na ledě Brna se oba týmy předháněly ve velkých šancích už od prvních minut, na gól se však čekalo velmi dlouho. Souboj dvou dobře chytajících brankářů, Marka Čiliaka a Branislava Konráda rozhodly nakonec až poslední minuty a jediná branka. Ta však skončila mezi třemi tyčemi olomoucké klece. Hanáci se tak i přes výborný výkon museli smířit s těsnou, fotbalovou, porážkou.

Drama, jak má být. To byl zápas s brněnskou Kometou, ve kterém nakonec rozhodovala jediná branka. Tu však vstřelili domácí, a tak se Kohouti museli smířit s těsnou prohrou 0:1. „Ve třetí třetině jsme hráli výborně. Měli jsme víc šancí, víc ze hry, Kometa měla možná jednu takovou pološanci, střelu vedle bráni, ale trefili to. Puk jsem viděl, ale nedosáhl jsem na něj. Byla to střela tak dvacet centimetrů od branky. To se ale bohužel stává,“ mrzelo Branislava Konráda.

Kometa si dvě velké šance vytvořila už v úvodu zápasu, obě ale dokázal olomoucký brankář zneškodnit. V souboji brankářů se pak pokračovalo až do 59. minuty. „Myslím, že jsme hráli dobře, Kometu nakoply naše dvě přesilovky po sobě. V první třetině byli lepší, měli převahu, pak se to ale vyrovnalo a ve druhé třetině jsme měli šance i my. Jak jsem řekl, ve třetí jsme pak byli určitě lepší tým. Hraje se ale na góly. My jsme ho nedali, oni dali jeden. Je to škoda,“ vracel se k utkání.

Kohouti v letošní sezóně zatím marně hledali recept na Čiliaka na brněnském ledě. Domů se dvakrát vrátili bez bodu, ale i bez vstřelené branky. „Vždycky jsme tu předtím góly dávali, takže je to spíš shoda okolností. Teď nás to mrzí, protože i bodík by odtud byl vynikající. Už to ale nevrátíme,“ řekl zklamaně slovenský brankář.

Oba maskovaní muži pak spolu po zápase prohodili pár slov. „Jen jsme se pozdravili,“ usmíval se. „Řekli jsme si, že to byl dobrý zápas a Marek chytal fakt výborně. Ve třetí třetině je podržel několikrát. Za ten výkon jsme si ale aspoň bod zasloužili,“ řekl brankář nosící na drese číslo 42.

Olomouci už několik zápasů chybí hned pět stabilních členů obrany. Zatímco Jakub Galvas plnil své reprezentační povinnosti na mistrovství světa v Buffalu, Lukáš Galvas, Martin Vyrůbalík, Jiří Ondrušek a David Škůrek léčí zdravotní problémy. Hanáci ale přesto odehráli velmi dobrá utkání. „Kluci určitě chybí a je to trošku cítit, ale myslím, že i přesto jsme hráli výborné zápasy. Chybělo nám možná, proti Kometě určitě, trochu štěstí a brali bychom body i tak. Myslím ale, že se kluci co nejdřív vrátí a budeme bojovat dál,“ dodal odhodlaně.