Začalo Mládežnické mistrovství ČR U15. Olomoucký klub reprezentuje devět hráčů

Jakub Škoda
L I T O M Ě Ř I C E - Mládežnické mistrovství ČR U15 se po třech letech vrací na české hokejové stadiony. Důvodem dlouhé pauzy byla pandemie COVID-19. Letošní ročník se koná v Ústeckém kraji, přesněji v Litoměřicích a Děčíně. Ve výběru Olomouckého kraje má HC Olomouc široké zastoupení. Na turnaj odjíždí celkem 9 hráčů a 2 trenéři.

Po tříleté pauze je tu opět Mládežnické mistrovství České republiky, to se za normálních okolností koná jednou za dva roky, kvůli pandemii COVID-19 však nabrala tato událost roční zpoždění. Toto mistrovství představuje mladým účastníkům velkou šanci na budoucí reprezentační angažmá. Z tribun na ně totiž budou dohlížet trenéři české hokejové mládeže jako například: Jakub Petr, Karel Mlejnek, Rostislav Vlach a další. Náš klub má na této akci široké zastoupení, jak v řadách hráčů, tak i v řadách trenérů. Branku Olomouckého kraje bude krýt Stanislav Žbánek. Z řad obránců jsou to Filip Zimovčák, Roman Přidal, Jan Nemrava a Martin Voráč. Z útočníků Tomáš Navrátil, Andrej Hebar, Adam Fehér a David Hejcman. Po celou dobu mistrovství bude na lavičce výběru Olomouckého kraje stát trenér Kamil Přecechtěl. Vedoucím týmu je olomoucký Pavel Sedlák

Výběr Olomouckého kraje se na Mládežnickém mistrovství České republiky představí ve skupině A, kde narazí na soupeře z Prahy a krajů Ústeckého, Pardubického, Libereckého, Královéhradeckého a Vysočiny. S každým ze soupeřů se v základní části utká jedenkrát. Za každé vyhrané utkání v základní hrací době, která trvá třikrát patnáct minut, si tým přičte dva body, pokud však tým zvítězí v prodloužení nebo samostatných nájezdech, získává jeden bod. Týmy, které se ve své skupině umístí na prvním místě, proti sobě sehrají finálový duel. O bronz se potom utkají celky z druhých příček tabulky.

Rozpis zápasu olomouckého výběru:

20. ledna 2022

14:15 Olomoucký kraj VS. Hlavní město Praha

19:30 Kraj Vysočina VS. Olomoucký kraj

21. ledna 2022

12:30 Olomoucký kraj VS. Pardubický kraj

17:45 Ústecký kraj VS. Olomoucký kraj

22. ledna 2022

12:30 Olomoucký kraj VS. Liberecký kraj

17:45 Královehradecký kraj VS. Olomoucký kraj

#VšeciSpolu přejeme našim mladým hokejistům hodně štěstí.