Základní část se blíží, ale příprava pokračuje! Kohouti hostí Kometu

Daniel Fekets
O L O M O U C - Svěřence Jana Tomajka a Borise Žabky čeká druhý domácí přípravný zápas. V úterý 6. září od 18:00 přivítají v plecharéně brněnskou Kometu, se kterou se už nedávno utkali a na jejím ledě uspěli 3:1. Vstupenky si můžete pořídit v síti Ticketportal, nebo v den utkání na pokladnách Zimního stadionu. K jejich otevření dojde dvě hodiny před úvodním buly.

Před týdnem zavítali Hanáci do Považské Bystrice, kde změřili síly s Trenčínem. Po dvou třetinách vedli 1:0 díky brance Jana Knotka, nicméně třetina třetí patřila Dukle. Prodloužení pak rozhodl domácí Hudec. „Myslím si, že jsme si vytvořili poměrně hodně šancí, ale neproměnili jsme je. Pak jsme byli ve třetí třetině potrestáni, gól jsme dostali z protiútoku, kdy jsme situaci nedobruslili. Následně jsme Trenčínu nějaké šance dovolili a zároveň jsme nesehráli vůbec dobře prodloužení. Nebylo to ono,“ řekl přímo po zápase hlavní trenér Jan Tomajko.

⇒ Hlavní trenér Jan Tomajko

V utkání s Trenčínem debutoval za A-tým Mory Tomáš Galvas, jenž pak v pátek nastoupil i k prvnímu ostrému utkání juniorky v nové sezóně. „Hrál výborně. Jde vidět, že to v něm je. Doufáme, že na sobě bude pracovat i nadále. Na ledě Dukly patřil k nejlepším obráncům,“ uznal olomoucký lodivod.

O mladém zadákovi následně pokračoval: „Šance, že by nastoupil v Extralize, tady samozřejmě je, i proto jsme jej na Slovensku zkoušeli. Ukázal, že v dospělém hokeji hrát může. Je však jasné, že nejvíce vytížený bude v juniorce a dorostu. Případné utkání v Extralize pro něj bude odměnou.“

Tipsport extraliga startuje už v pátek 16. září. V průběhu tohoto týdne odehrají Kohouti poslední dva přípravné zápasy. Kromě Komety Brno přivítají o dva dny později i Trenčín. „Nějakou představu ohledně sestavy už máme. Proti Kometě a Trenčínu to už pravděpodobně sestavíme tak, jak by to mohlo vypadat v Extralize. Hlavně do posledního přípravného utkání bychom chtěli jít v plné síle,“ doplnil Jan Tomajko.

To nejdůležitější o soupeři

Kometě se zatím v přípravě tolik nedaří. Na úvod hrála doma s Třebíčí ve značně kombinované sestavě, na prvoligového soupeře nakonec nestačila poměrem 2:3. V domácím prostředí hrála i další dva duely. Berany ze Zlína přemohla 3:2 po nájezdech, ale následně nestačila na Hanáky, kteří v Brně, jak již bylo zmíněno, vyhráli 3:1. Za hosty skórovali Dalibor Řezníček, Lukáš Klimek a Jakub Navrátil.

24. srpna schytali Brňané debakl 1:7 na ledě Vítkovic. Jednu z branek Kometě vstřelil i Peter Mueller, který v minulých sezónách patřil k největším tahounům jihomoravského celku. Chuť si tým nového kouče Martina Pešouta, který nahradil Jiřího Kalouse, spravil v minulém utkání se slovenským Zvolenem. Díky brankám Koblížka, Kratochvíla, Šalého, Zbořila a Ščotky zvítězil 5:3.

Kometa přes léto značně posílila především v obraně. Přivedla reprezentační zadáky Tomáše Kundrátka a Jana Ščotku či dalšího beka s reprezentačními zkušenostmi Marka Hrbase. V útoku ulovila exkarlovarského Jakuba Fleka spolu s Radkem Koblížkem, který dlouhá léta nastupoval ve Finsku. Nejnovější akvizicí Komety je brankář Dominik Furch, jenž by před kolegy Tomkem a Čiliakem měl plnit pozici jedničky.

Soupiska Komety Brno

Brankáři: Marek Čiliak, Matej Tomek, Zdeněk Slavíček, Dominik Furch, Pavel Jekel.

Obránci: Marek Ďaloga, Michal Gulaši, Rhett Holland, Marek Hrbas, Radek Kučeřík, Tomáš Kundrátek, Jan Ščotka, Patrik Fajmon, František Němec, Jan Sedláček.

Útočníci: Jan Dufek, Jakub Flek, Petr Holík, Luboš Horký, Radek Koblížek, Andrej Kollár, Petr Kratochvíl, Erik Meluzín, Kim Strömberg, Jan Süss, Tomáš Vincour, Martin Zaťovič, Adam Zbořil, Eduard Šalé, Matěj Svoboda, Ivo Sedláček, Jakub Malý.

Hlavní trenér: Martin Pešout
Hala (kapacita): Winning Group Arena (7 700)
Poslední utkání: Výhra 5:3 nad Zvolenem