Základy pro novou vítěznou sérii zkusí Hanáci položit v Pardubicích

Jiří Polášek
O L O M O U C - Třízápasová vítězná série je po prohraném domácím utkání s Třincem (1:2) ta tam. Kohouti se proto pokusí započít novou hned v dalším utkání, které sehrají na ledě Pardubic. Úvodní buly padne v neděli 10. října v 19 hodin.

Řekl před zápasem: Jiří Ondrušek

Včerejší duel s Třincem i přes vyrovnanou hru Hanákům nakonec nevyšel. Jediný gól vstřelil ve druhé třetině Jiří Ondrušek. „Zápas to byl z naší strany dobrý. Je jen škoda, že jsme nedali více než jeden gól. Kvůli tomu nemáme tři body,“ komentoval olomoucký kapitán vývoj utkáni.

⇒ Obránce Jiří Ondrušek

Obránce s třiadvacítkou na zádech se prosadil už potřetí v řadě. Drží si tak statut nejproduktivnějšího beka celého týmu. „Jsem rád, že mi to tam padá, nicméně bych to moc nepřeceňoval. Včera stínil výborně před brankou Honza Knotek, v těch dalších případech jsem dostal skvělé nahrávky. Byla to zásluha všech kluků na ledě,“ komentoval tento počin skromně.

Dvě ze tří Ondruškových branek padly v přesilových hrách. Olomoucký odchovanec potvrdil, že právě početní výhody jsou příkladem dobré souhry celé pětky. „Máme tam šikovné hráče, ať už je to Honza Káňa nebo David Krejčí, kteří to řídí a umí ty puky rozdat. Je ale potřeba, abychom takovýchto šancí využívali více, jelikož hra v přesilových hrách se nám začíná zlepšovat,“ uvedl.

To nejdůležitější o soupeři

Vstup Dynama do soutěže nebyl vůbec špatný. Nyní, když už je pětina ligy za námi, se pardubičtí ohřívají na třetím místě. Po jedenácti zápasech mají na kontě 23 bodů, takže na druhý Třinec a první Boleslav ztrácejí jen jeden bod s tím, že Středočeši mají odehráno o zápas více.

Poslední zápasy Dynama byly úspěšné. Z pěti duelů Dynamo vyhrálo čtyřikrát a vyválčilo jedenáct bodů. Prohra 2:5 v derby s Mountfieldem HK se datuje do posledního zářijového týdne. Pak už následovaly vítězství 2:1 proti Karlovým Varům, 4:3 nad Libercem, 4:3 nad Kladnem po nájezdech a 5:1 nad Zlínem. Tým nastřílel 39 branek, přičemž jich 30 obdržel.

Kádr Pardubic nedoznal moc změn, co se odchodů týče. Od 1. května ho opustili pouze Michal Vondrka, Dominik Chára a Tomáš Zohorna.

Naopak příchodů bylo hodně. Adam Musil, Dominik Frodl, David Cienciala, Jan Košťálek, Jakub Lichtag, Marek Hecl, Robert Říčka a Jakub Soukup, to je celý výčet příchozích hokejistů do týmu Dynama.

Hlavní trenér: Richard Král
Hala (kapacita): Eteria Aréna (10198 diváků)
Poslední utkání: Výhra 5:1 nad Zlínem

Statistiky obou týmů:

TELH 2021/2022
HC Dynamo Pardubice – HC Olomouc

umístění v tabulce
39:30 – 23 bodů
skóre a body
25:20 – 16 bodů
David Cienciala 13b (3+10)
nejproduktivnější hráč