Zápas byl pro nás noční můrou, neskrýval zklamání Petr Kolouch

Karolína Vysloužilová
O L O M O U C – Olomoučtí hokejisté v pátek v trochu netradičním čase přivítali na svém ledě soupeře z Vítkovic. V dresu ostravského týmu se představilo několik bývalých hráčů HC Olomouc, jedním z nich byl například Petr Kolouch, který v olomouckém kádru působil tři sezóny. „Na Olomouc mám ty nejlepší vzpomínky, hrozně jsem se sem těšil,“ přiznal vítkovický útočník.

Páteční večer byl v Olomouci zasvěcen hokeji. Na Hanou přijel tým z Vítkovic, kterému patřilo po sedmi kolech nejvyšší domácí hokejové ligy šesté místo. Kohouti byli na dvanáctém místě, a chtěli tedy využít výhody domácího prostředí a naplno bodovat. „Olomoucký stadion je svou atmosférou už vyhlášený. Fanoušci ženou svůj tým dopředu a dokáží hráče perfektně vyhecovat. Nejinak tomu bylo i v pátek,“ pochválil olomoucké příznivce útočník Petr Kolouch.

⇒ Útočník Petr Kolouch

První třetina začala lépe pro domácí, kdy už ve druhé minutě dokázal skórovat nejproduktivnější hráč Olomouce, Roman Rác. O tři minuty později však srovnal na 1:1 Michael Vandas, který překonal domácího brankáře Tomáše Vošvrdu. Do konce první třetiny se ale hosté už k ničemu nedostali a naopak domácí dokázali vstřelit dvě branky, kdy se nejdříve trefil Erik Hrňa a poté Marek Laš. „O přestávce jsme si v kabině řekli, že do konce utkání už neinkasujeme žádný gól a naopak minimálně tři vstřelíme, protože jsme si samozřejmě chtěli z Olomouce odvést nějaké body,“ odhalil zákulisí hráč s číslem 81.

Druhá dvacetiminutovka nabídla několik pohledných gólových akcí. Z těch však těžili pouze domácí, kteří dokázali do sítě soupeře vstřelit dalších pět branek. „V poslední třetině jsme už nechtěli dostat žádnou branku, což se nám bohužel nepodařilo,“ neskrýval zklamání zkušený forvard, jehož tým nakonec podlehl olomouckým Kohoutům vysoko 1:9.

Pro Petra Koloucha bylo utkání speciální z jednoho důvodu – v Olomouci působil tři sezóny, ve kterých odehrál 112 zápasů a zaznamenal celkem 66 bodů. Červenobílý dres Kohoutů oblékali i další současní hráči Vítkovic, a to Lukáš Kucsera, Ondrej Šedivý a Roman Szturc, který však v pátek na Hanou nepřijel. „Na zápas jsem se strašně těšil, začátek byl pro mě vcelku emotivní, ale nakonec se to obrátilo v noční můru,“ odpověděl Kolouch na otázku, jak vnímal páteční utkání. V něm se potkal například se svým bývalým spoluhráčem Jiřím Ondruškem. „Nijak jsme zápas dopředu nerozebírali, jenom jsme se pozdravili a popřáli si hodně štěstí,“ uzavřel dvaadvacetiletý útočník.