Zápas jsme odmakali. I bod je pro nás zlatý, ví Tomáš Dujsík

Jakub Žurovec
O L O M O U C – Kohouti v minulém kole padli v Hradci Králové 5:4 po prodloužení. Předvedli ovšem velmi bojovnou hru, díky níž dokázali třikrát vyrovnat stav utkání. Mezi nejbojovnější kohouty patřil Tomáš Dujsík, který si v tomto zápase připsal jednu gólovou střelu.

Minulý zápas patřil k těm méně obvyklým, jak by ho zhodnotil střelec třetí vyrovnávací branky Tomáš Dujsík? „Vzhledem k průběhu zápasu je jeden bod pro nás velmi cenný. Myslím si, že jsme to i v naší velmi okleštěné sestavě odmakali a jeden bod, který si odvážíme, pro nás tak má cenu zlata,“ hodnotí.

⇒ Obránce Tomáš Dujsík

Olomouc je mimo jiné nejvylučovanějším týmem v celé extralize, dnes Hanáci třikrát inkasovali v oslabení. „Myslím si, že v tomto zápase naše fauly pramenily z únavy, hrajeme na tři lajny a je to znát. Možná právě přeměna té snahy vyústí v nějaký ten faul. Když jsme byli v plné sestavě, tak si myslím, že jsme tolik faulů nedělali. Nejspíše to tedy bude ovlivněno tímto faktorem.“

Domácí Hradec Králové v prodloužení poslal domácího gólmana na lavičku a hrál tak ve čtyřech hráčích. „Kluci, co byli na ledě, si toho asi nevšimli tak rychle a spoluhráči ze střídačky tak na ně křičeli. Je to určitě zajímavá alternativa. Vypramenil z toho nakonec faul, takže je to pro ně asi výhodné,“ komentuje netradiční strategii domácích Dujsík.

A proč si Tomáš myslí, že Hanáci faulovali? „Při hře 4 na 3 je na ledě nejvíce prostoru, a soupeř této výhody využíval velice dobře, každý ztracený puk Hradec zdvojoval, je to opravdu těžké. K tomu ještě přemýšlet, že bychom mohli trefit prázdnou bránu. Bylo to opravdu o tom vyhodit puk z pásma,“ reaguje.

Mountfield této výhody využil při hře, nikoli při přerušení, hosté tak neměli čas se domluvit, jak budou na danou situaci reagovat. „Jak jsem říkal, hráči na ledě to nestihnou vnímat tak rychle jako hráči ze střídačky, ale ano, je to asi dobrá strategie.“

Obránce s číslem 6 na dresu se zapsal do listiny střelců po trefě, která poslala utkání do prodloužení. Dujsíkovi se ale v této disciplíně daří celou sezonu. „Myslím, že je to změnou celého toho našeho herního systému. Obránci chodí více do útoku, já se snažím také více zapojovat a podporovat útok. Díky tomu se dostanu ke střele anebo dál do útočného pásma. A mě to tak baví,“ dodává.

Dujsík skóroval přesnou ranou k tyči ihned po vyhraném vhazování, což byla ze strany Hanáků nacvičená akce. „Řekli jsme si to před vhazováním, ale je pravda, že s vhazováním máme trošku problém. Tak jsme si řekli, že to zkusíme, a nakonec to vyšlo“.

Pro celek ze srdce Hané je to již třetí utkání, které hrají pouze na tři útočné formace, hráči to tak mají mnohem náročnější. „Tím, že jsem měsíc nehrál, je únava znát nejen na týmu, ale i na mně. Já se už naštěstí začínám cítit lépe, ale pro ty kluky v útoku je to mnohem náročnější. Hodně napadají, jezdí nahoru dolů, na tři lajny to pro ně bude určitě náročnější. Doufám, že se někdo brzy vrátí z marodky a pomůžeme si trošku,“ shrnuje současnou situaci olomouckého klubu.

Jsou čtyři body získané z posledních zápasů, které se odehrávaly také s takto početnou marodkou o to cennější? „Určitě a budu se znovu opakovat, v těchto podmínkách jsou to pro nás cenné body,“ zakončuje pravý bek Hanáků Tomáš Dujsík.