Zápas rozhodly přesilovky a oslabení, prohlásil po výhře na Spartě Rostislav Olesz

Kristýna Nováková
P R A H A – Poslední zápas před reprezentační pauzou odehráli Hanáci na ledě pražské Sparty, kam odjížděli posilněni důležitým domácím vítězstvím nad Litvínovem. Kohouti se v O2 dostali do vedení, Sparta však dokázala vyrovnat a už to vypadalo, že by zápas mohl jít do prodloužení. Tak se ale nestalo - o výhře Olomouce totiž rozhodl Petr Kolouch ve 49. minutě. Jedním gólem se na výhře Olomouce podílel také člen první formace ROSTISLAV OLESZ.

Pražská Sparta měla ještě před víkendem impozantní bilanci 9 výher v řadě. V sobotu však narazila na Pardubice, které ji doma na východě Čech přetlačily poměrem 4:3 a v neděli se jí do cesty postavili svěřenci trenérského tandemu Tomajko-Moták. „Zápas rozhodly přesilovky a oslabení. Hráli jsme hodně oslabení a důležité bylo, že jsme dobře odehráli to dlouhé 5minutové oslabení. To bylo hodně důležité až rozhodující,“ hodnotil utkání Olesz.

Právě Rostislav Olesz byl tím, kdo v 8. minutě otevřel skóre utkání. „Už před tím gólem mi Zbyňa dobře nahrál před bránu, ale přestřelil jsem. Pak se to tam v rohu nějak odrazilo v souboji na beka, ten tvrdě vystřelil a já jsem to dorazil,“ komentoval svou pátou trefu v letošním ročníku vítkovický odchovanec.

⇒ Útočník Rostislav Olesz

Formace Kohoutů se v posledních zápasech trochu promíchaly a evidentně to týmu prospělo. Lajna s Rostislavem Oleszem, Zbyňkem Irglem a Petrem Kolouchem se prosazuje pravidelně, vždyť Přesto však Olomouc se svými gólovými výsledky nemůže být moc spokojená - má na svém kontě nejméně vstřelených branek z celé ligy (53). „Pořád se trápíme v koncovce, není to ideální. Dáváme málo gólů. Na to, kolik si dokážeme vytvořit šancí, je ta produktivita špatná,“ přikyvuje hlavou Olesz. „Jsme rádi, že když spolu hrajeme, tak nám to tam padá. Rozhodně jsem za to rád. Ale není to věc jen jedné pětky.“

Hanákům se podařilo z posledních 4 zápasů získat 9 bodů a poskočili na 9. příčku tabulky. Na svém kontě mají 34 bodů a právě 3bodový náskok na desáté Berany. Zkušený útočník si ale nemyslí, že by Hanáci mohli být klidnější. „Neřekl bych, že nás to uklidnilo a máme nějaký náskok. Teď jsme v polovině sezóny. Hlavně domácí zápas s Litvínovem byl důležitý. My potřebujeme bodovat každý zápas. Není to tak, že bychom se nějak uspokojili, že jste teď vyhráli dva zápasy v řadě.“

Teď mají hráči více než týden volna, přes vánoční svátky je ale paradoxně čeká pořádná várka zápasů. Doma se Hanáci představí na Štěpána (26. 12.) a 28. prosince. „Určitě by všichni uvítali, kdyby si v klidu užili svátky doma v pohodě s rodinou a jenom by se trénovalo...,“ řekl s nadsázkou Olesz. „Ale nevadí mi to. Už jsem si za ty roky zvykl, že svátky, soboty a neděle jdou v sezónu stranou,“dodává. „My hrajeme, kdy máme zápas. Je to spíš otázka na lidi, jestli chtějí chodit na hokej během svátků. Když dá někdo někomu lístky pod stromeček.“