Zápas s Vítkovicemi byl pro nás velice důležitý, tvrdil Ivan Majeský

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Úkol splněn! Kohouti si po druhém zápase s Vítkovicemi můžou ve svém pomyslném seznamu odškrtnout další bod. Podruhé v sezóně se Olomouckým podařilo zdolat modrobílý tým. I když tentokrát se vítězství nad Vítkovicemi tak snadno nerodilo. První krok k bodům ale udělali Kohouti v přesilovce pět na tři, když mířil přesně Ivan Majeský. „Musel jsem jen trefit bránu,“ řekl skromně vysoký bek.

I napodruhé si Kohouti dokázali poradit se soupeřem z nedalekých Vítkovic. Dalo se tušit, že tým v modrém nebude chtít dopustit podobný propadák jako v minulém vzájemném zápase, kdy odjížděl s porážkou 1:9, a podle toho to také vypadalo na ledě. Po první třetině Hanáci vedli o jeden gól, v té druhé utkání hosté ještě zdramatizovali. Olomoučtí ovšem nechtěli dopustit jiný výsledek zápasu než další tři body na jejich kontě, a tak se do sítě Vítkovic trefili ještě třikrát.

⇒ Obránce Ivan Majeský

„Máme tři body s Vítkovicemi, což je pro nás důležité, protože jsme měli trošku náskok, a ten se teď zvýšil. Sice jsem hostům pomohl ke gólu na 1:1, ale zaplaťpánbůh kluci dali na 2:1, takže jsem taky mohl být v klidu, že se to neotočilo proti nám. V té třetí třetině jsme měli nějaké šance, nedali jsme je, oni taky ke konci něco měli, ale v těch krizových okamžicích to pohlídal Vošvec (Tomáš Vošvrda),“ hodnotil utkání Ivan Majeský.

Skóre zápasu otevíral právě vysoký obránce, a to ve dvojnásobné početní výhodě, kdy propálil vše, co mu stálo v cestě. „Bylo to v přesilovce pět na tři, já dostal dobrou nahrávku na první a už jsem byl před brankou. Povedlo se buly a já měl spoustu času, protože po mně nikdo nešel, takže jsem jen musel trefit bránu,“ popsal skromně.

Hubené vedení ale vydrželo Kohoutům jen do začátku druhé dvacetiminutovky. Pak se totiž Vítkovicím podařilo najít skulinku mezi betony Tomáši Svobodovi a rázem tak začínalo utkání od začátku. „To byla moje chyba. Puk mi sjel z hokejky, měl jsem ji přeseknutou a de facto jsem poslal dva vítkovické hráče na branku,“ přiznal hráč nosící dres s číslem osm.

Netrvalo ale dlouho a Mora si brala své vedení zpět. Jen chvíli poté, co měly šanci otočit vývoj utkání Vítkovice, se o slovo přihlásil Marek Laš, který po vzoru Majeského vyslal na vítkovickou branku dělovku, kterou překonal Šindeláře. O necelé dvě minuty bylo na olomoucké střídačce znovu veselo. To když třetí gól do sítě hostujícího týmu poslal Radek Dlouhý.

Přišlo po třetím gólu alespoň malé uklidnění? „U nás uklidnění za stavu 3:1 nikdy není, přece jen tam Vítkovice měly nějaké šance, měly přesilovky, ke konci se do nás tlačily. Neměly co ztratit. Ale byl tam Vošvrda, který nás v těžkých situacích podržel. My teď musíme pokračovat v těžké práci a jít od zápasu k zápasu,“ věděl nejvyšší z hráčů Mory.

⇒ HC Vítkovice Steel

Olomoučtí fanoušci už před startem zápasu skandovali „deset, deset“ jako připomínku prvního střetnutí, kdy Kohouti před televizními kamerami zvítězili naprosto suverénně 9:1. Tentokrát ale Hanáci tušili, že to tak snadné nebude. „Takových zápasů, kdy jsme vyhráli 9:1, v sezóně moc není. Tehdy nám tam všechno spadlo. Já jsem ale rád, že jsme je porazili a máme další tři body do tabulky,“ usmíval se olomoucký obránce.

O důležitosti dalších tří bodů není pochyb, extraligová tabulka je totiž nesmírně vyrovnaná. Olomouc od třetího místa dělí jen sedm bodů, naopak v druhé části tabulky, tedy od sedmého místa níž, dělí dalších pět týmů od Hanáků bodů šest. „Ta tabulka je tak vyrovnaná, že když prohrajete jeden zápas, posunete se o pár míst, hrajete o záchranu. První pětka už je taková odskočená, ale my a ten zbytek se musíme rvát o místa do play-off a o to, kdo půjde dolů. Myslím, že to bude vyrovnané až do konce sezóny a pro nás je každý bod doma důležitý,“ tvrdil hráč, který prošel i draftem NHL, když si ho vybral tým Florida Panthers.

Hráči s kohoutem na dresu se opět mohli spolehnout na hokejové nadšence, kteří je hnali za vítězstvím. Cestu na stařičký stadion si našlo 5320 fanoušků. „Fanoušci byli zase úžasní. To je naše velké plus, jsou naším šestým hráčem na ledě. Nám, ale i soupeřům, se hraje líp, protože atmosféra je tu vždycky vynikající. Přijeli i fanoušci z Vítkovic, z Ostravy, takže dohromady vytvořili skvělou kulisu,“ chválil.