Zápas v Hodolanech nabídl deset branek, Sigma zvítězila po penaltovém rozstřelu

Lukáš Losleben
Kohouti nastoupili ve středu 23. června k přátelskému utkání na hřišti FC Sigma Hodolany. Domácí fotbalisté se dostali hned třikrát do vedení, z toho jednou do dvoubrankového, hokejistům se však pokaždé povedlo vrátit do zápasu. Po konečném hvizdu bylo skóre 5:5, a rozhodnout tak musel penaltový rozstřel. V něm si Sigma poradila na výbornou.

V sestavě se mimo jiné objevil i Branislav Konrád, jenž po zápase hýřil dobrou náladou. „Bylo to super, po dlouhé době jsem si vyzkoušel hrát fotbal na celé hřiště (smích). Teď ta příprava bývala zaměřená spíše na silové věci, takže když se hrál nějaký fotbal, tak to bylo na malé branky,“ popisoval své dojmy z utkání.

⇒ Brankář Branislav Konrád

Slovenský matador, na nějž jsou fanoušci zvyklí hlavně v brankářské výstroji, tentokrát pomáhal gólové situace vytvářet.„Prvních deset minut jsem nevěděl, kde mám běhat, pak už jsem se trochu chytal (smích). Celý život jsem v bráně, tak teď jsem musel do útoku,“ zdůvodňoval své vysunutí do předních řad. Tento tah se nakonec vyplatil, jelikož se mu podařilo skórovat, když využil zmatku ve vápně Hodolan a střelou z první rozvlnil síť. „Zavřel jsem oči a vystřelil jsem,“ okomentoval stručně svůj počin.

Po základní hrací době skončilo utkání remízou. Rozhodnout musel až penaltový rozstřel, ve kterém Hodolany prokázaly svoji vyšší fotbalovou zkušenost. „Oni to mají v nohách, hrají úplně na jiné úrovni. V druhé půli nás nechali trochu hrát, a tak z toho byla alespoň remíza,“ chválil soupeře Konrád.

Zdeněk Moták: Všichni, kdo dnes přišli, zaslouží uznání. Klukům z Hodolan bych chtěl poděkovat.

⇒ Trenér Zdeněk Moták

Dalším velice zajímavým jménem na soupisce kohoutů byl trenér Zdeněk Moták, „To byla taková zkouška. Teď je mistrovství Evropy, které celkem poctivě sleduji, a tak jsem si říkal, že bych si mohl kopnout do míče. Zas tak úplně veselé to ale nebylo. Dal jsem gól, kterým jsem určitě hodolanské fanoušky potěšil (jednalo se o trefu do vlastní sítě, pozn. red.). Samozřejmě to byla chyba brankáře (smích),“ hodnotil svůj výkon.

Fotbalové odpoledne ovšem zkušený kouč vnímal velice pozitivně. „Byla to příjemná zábava, všichni se hezky tváří, smějí se… tak by to mělo být. Kluci hráli podle mě dobře. Všichni, co dnes přišli, si zaslouží uznání. Atmosféra byla výborná, a to nejen během zápasu, ale i po něm. Mohli jsme se potkat se spoustou lidí, s čímž jsem spokojený,“ uvedl.

Pochvalná slova poté Moták adresoval i k pořádajícímu mužstvu. „Je tu výborný areál a já jsem rád, že jsme se toho zúčastnili. Chtěl bych poděkovat klukům z Hodolan, že si s námi chtěli zahrát,“ konstatoval.

Co udělal Patrik Schick, je nevídané. Doufám, že Češi dojdou daleko

Během utkání zkoušeli Hodolanští napodobit lob z poloviny hřiště, kterým se blýskl český útočník Patrik Schick v úvodním utkání fotbalového Eura proti Skotsku. Nakonec jim to jen o kousek nevyšlo. Olomoucký trenér v souvislosti s touto akcí ránu forwarda německého Leverkusenu vyzdvihl. „Kvůli tomu se dívají fanoušci na kolektivní sport. Vidí pěknou akci, překvapivá zakončení… To co udělal Patrik, se jen tak nevidí. Proto to sledujeme, proto se v hokeji díváme i na NHL. Vidíme krásné akce a krásné góly,“ nešetřil chválou.

Na závěr se Zdeněk Moták vyjádřil k šancím českého národního týmu v osmifinále evropského šampionátu, kde se utká s Nizozemskem. „Je to těžký soupeř, nicméně v posledních letech jsme s nimi odehráli výborné zápasy s dobrými výsledky. Samozřejmě klukům fandím a doufám, že dojdou daleko. Kdyby postoupili, tak by to bylo samozřejmě fajn, a to nejen pro fanoušky.“