Září Kohouti uzavřou na svém ledě proti lídrovi tabulky. Přijíždí hradečtí Lvi

Kristýna Nováková
O L O M O U C – Poslední zářijový zápas Hanáci odehrají na svém domácím ledě. V úterý nastoupí proti soupeři, kterého dobře znají z letní přípravy - Mountfieldu HK. Hradečtí jsou momentálně na čele extraligové tabulky a Kohouti udělají vše proto, aby jejich tvrz Východočeši nedobyli. Utkání začíná v úterý 29. 9. od 18 hodin na Zimním stadion v Olomouci.

Řekli o soupeři: David Škůrek

V pátek večer se v plecharéně poprvé v sezóně slavilo. Domácí Hanáci porazili pardubické Dynamo poměrem 3:2. Pardubičtí hokejisté předváděli sympatické výkony v zápasech Generali Česká Cupu, v lize se jim však zatím nedaří. Zatím získaly jediný bod za výhru v prodloužení proti Plzni. „Je to začátek soutěže, Generali Cup se nedá úplně srovnávat s ligou. Týmy to měly jako přípravu a hodně se zkoušelo. Jim se výsledkově dařilo, ale nepřenesli to do soutěže,“ komentoval výkony Východočechů bek David Škůrek. Hanáci tak mohli pokřtít vítězstvím také svou červenou, letošní domácí, variantu dresů. „Mně se líbí obě varianty, jsem z dresů nadšený,“ přiznal obrovitý obránce. „Ale osobně u mě vyhrává červená,“ pousmál se.

⇒ Obránce David Škůrek

Kohouti chtěli na páteční výhru navázat v neděli v Třinci, výskyt nákazy koronaviru v týmu soupeře ale jejich plány zhatil. „Jsme teprve na začátku a už se nám to trošku komplikuje,“ přikývl pochmurně Škůrek. „Teď hrajeme naštěstí v úterý s Hradcem, tak není pauza tak dlouhá... Ale do budoucna asi bude potřeba dělat předehrávky s týmy, které taky stojí a mohou hrát, aby se to nenakupilo,“ přemýšlí o budoucnosti dalších zápasů. Naštěstí však svěřenci dua Tomajko-Moták nemusí na další zápas čekat dlouho, už v úterý je čeká další domácí zápas, tentokrát proti Hradci Králové. Na Východočechy se olomoučtí hokejisté poctivě připravují mimo jiné také prostřednictvím videa. „Rozebíráme si každého soupeře, takže víme, na co si dávat pozor,“ přikyvuje hráč s číslem 3 na zádech. „Ale v zápase stejně vždy na stanou i situace, na které se nepřipravíte,“ pokrčil rameny. David Škůrek a jeho parťáci (nejen) v obraně si budou muset dávat pozor zejména na dvojčata Kevina a Kellyho Klímovi. „Určitě o nich víme, v týmu ale mají spoustu dalších nebezpečných hráčů, musíme aplikovat svoji hru a věřím, že budeme úspěšní,“ doufá sedmadvacetiletý hráč.

Z kabiny soupeře: Hradečtí letos zatím nenašli přemožitele

Hradecký Mountfield je po čtyřech odehraných zápasech na prvním místě tabulky téměř s plným počtem bodů - 11. Úvodní zápas letošní sezóny Hradec odehrál proti Motoru, který smetl poměrem 1:5. Výsledky dalších utkání už však byly těsnější. V Litvínově zvítězili Lvi 2:4, ve Zlíně pak 2:3. Zatím nejvíce dal Lvům zabrat Liberec, nedělní utkání totiž dospělo až na samostatné nájezdy. V nich dokázali domácí urvat výhru 4:3. Mountfield navíc vévodí společně s Dynamem statistice hitů, letos jich už Hradečtí soupeřům dali 34. V útoku se Východočeši mohou spolehnout na bratry Klímovi. Kelly Klíma je nejlepším střelcem (4) a zároveň nejproduktivnějším hráčem týmu (6 bodů). Jeho dvojče Kevin zaznamenal 1 gól a 2 asistence, to ho sice řadí až na 9. místo produktivity, zároveň je ale třeba dodat, že shodný počet bodů má dalších 6 hráčů. V brankovišti se Lvi mohou spolehnout na Marka Mazance, jehož úspěšnost zákroků se zastavila na parádním čísle - 94,62 %.

Mountfield v létě jako tradičně posiloval. Obranné řady Východočechů vyztužilo duo zkušených obránců Bohumil Jank a Jeremie Blain. Nejzvučnější posilou je pak pochopitelně obránce Detroitu Red Wings Filip Hronek. Nové tváře však Hradec představil také v útoku. Ze Sparty přišel Vladimír Růžička a ze záéří zase Kelly Klíma. Do poloviny listopadu pak Lvům pomůže další hráč NHL - staronová posila Matěj Chalupa. A s kým se Hradec v létě naopak rozloučil? Do Litvínova odešel Oskars Cibulskis, domů do Švédska zase Oscar Eklund. Konkurenční Dynamo pak od svého rivala získalo veterána Tomáše Linharta.

Informace k prodeji vstupenek a zvláštní hygienická opatření pro zápas

Vzhledem k nařízením Ministerstva zdravotnictví se utkání bohužel může zúčastnit maximálně pouze 1000 osob. Všem majitelům permanentních vstupenek nicméně bude umožněn vstup na utkání - všechny doposud prodané permanentní vstupenky tedy zůstávají v platnosti.

Do volného prodeje půjdou vstupenky, které nejsou využity ze strany partnerů klubu. Prodej těchto vstupenek bude zahájen v úterý od 16:00 na pokladnách zimního stadionu. Vzhledem k omezenému počtu v řádu desítek vstupenek bude možné zakoupit pouze 2 vstupenky na osobu tak, abychom mohli uspokojit co nejvíce zájemců o vstupenky.

Během utkání budou platit další vydaná hygienická opatření tak, jako při prvních dvou zápasech TELH, včetně organizace vstupu na zimní stadion (viz plánek ZS). Tímto všem divákům děkujeme za pochopení a dodržování všech nařízení a pokynů.

Hlavní trenér: Vladimír Růžička
Hala (kapacita): ČPP Aréna (6 890)
Poslední utkání: Výhra 4:3 na SN proti Liberci.

Statistiky obou týmů z minulé sezony:

TELH 2019/2020
Mountfield HK - Olomouc

umístění v tabulce
130:136 - 74 bodů
skóre a body
123:129 - 77 bodů
Radek Smoleňák 33b (23+14)
nejproduktivnější hráč
Zbyněk Irgl 37b (15+22)
Radek Smoleňák - 23 branek
nejlepší střelec