Jak jste spokojen s prvním dnem přípravy na ledě?
Myslím si, že to začalo zostra, a to je dobře. Nebylo to tak, že bychom do toho hned šli na milion procent, ale určitě to splnilo účel. Podmínky bojové, byla tu mlha. Puky jsou ale dost černé, brusle nabroušené, led dost ledový, takže spokojenost.

Budete trénovat dvoufázově?
Párkrát v týdnu asi dvoufázově trénovat budeme, nicméně ten první týden bychom to chtěli udělat asi pouze ve čtvrtek. Další týden se už hraje nějaké přípravné utkání. Takže vše postupně.

Před nástupem na led proběhla suchá příprava. Jak se vám jevila?
Myslím, že jsme to oproti loňsku zase posunuli o kus dál. Máme tady fyzioterapeuta Kubu Jarolíma, který převzal kondiční část. Myslím si, že to je ideální stav, když vystudovaný a kvalitně připravený terapeut dělá i letní suchou přípravu. Je to výborná kombinace a hráči k tomu přistoupili dobře. Pár kluků pak bylo na individuální přípravě, kde se, doufám, taky nachystali kvalitně. Budeme chtít, aby předvedli určité věci, které jsme tady dělali my všichni, a aby se do toho dostali. Rádi bychom naši přípravu z května či června přenesli do zbytku července a srpna, přičemž desátého září to vše začíná.

Mužstvo máme složené dobře, musela by přijít nějaká bomba

Kádr máte celý připraven? Nebo jsou nějaká zranění?
Všichni se snaží tvářit, že jsou v pořádku, tak doufejme, že jsou. (směje se) Po tom přípravném období, které bylo dostatečně dlouhé a kvalitní, jsme se dobře připravili a teď doufám, že se nám v předzávodním období vyhnou nějaké šrámy, zranění a podobné nepříjemné věci.

Na ledě se hlásil i Lukáš Mareš z Jihlavy, který tady loni jeden zápas odehrál…
Vezmeme ho určitě do toho předzávodního období. Měl by se s námi připravovat, ale samozřejmě je důležité, jak se projeví na ledě.

Máte už třeba i jasno o tom, jestli budete nějak zužovat kádr?
Myslím, že to vše přinese čas. Jsme už dost pozorní v tom, že jsme tady měli často dost zraněných hráčů. Máme z čeho vybírat, všichni chlapci mají stejnou startovní pozici.

Plánujete ještě nějaké posílení nebo budete někoho zkoušet?
Na zkoušku asi ne. Myslíme si, že kádr máme složený velmi dobře. Musela by to být nějaká bomba.

Takže třeba kdyby náhodou vyšel David Krejčí...
No, třeba. (směje se) Obecně se bavíme o střelci, o hráči do přesilové hry, protože sami dobře víte, že ta naše produktivita byla chatrná, v přesilových hrách obzvlášť. Kdyby se ještě někdo takový objevil, tak bychom o něm určitě uvažovali.

Vždy musíte být pokorní, nicméně myslím, že můžeme být úspěšní

Zanedlouho nás čekají přípravné zápasy. Nemrzí vás trošku, že to nebude v turnajovém formátu jako minulý rok?
Máme podobné soupeře jako před rokem. Hradec, Kometa, Pardubice, a přibrali jsme Vítkovice, takže máme osm zápasů v předsezonním období. Doufám, že nás to dobře připraví.

Nyní se bude sezóna hrát v podobném formátu jako loni. Přemýšleli jste už o sezónních cílech?
Vždycky musíte být pokorní. Každý soupeř zde má kvalitu. My ovšem také máme určitou sílu, takže já myslím, že když se nám vyhnou zranění a zlepšíme zakončení, tak bychom mohli být úspěšní.

Může pro vás být výhoda oproti ostatním týmům, že jste ten kádr hodně udrželi?
Toto mužstvo je pospolu dlouho. Vždycky přijdou takoví ti dobří kluci, kteří se do toho lehce zasunou. Ví, co tým chce a co to tady v Olomouci obnáší. Asi jsme mužstvo, které ten kádr obměnilo nejméně, určitě máme na čem stavět. Chceme ovšem být zase ještě lepší, pořád se zlepšovat. O krok, o level to zvýšit.