Ze začátku nám nejely nohy, přiznal po vydřené výhře Vilém Burian

Jan Meichsner
O L O M O U C – Hanáci v úterní dohrávce odloženého prosincového zápasu udolali po velkém boji západočeské Energetiky a téměř na 99 % tak potvrdili svou účast ve vyřazovacích bojích. K definitivnímu potvrzení potřebují červenobílí získat už pouze jeden jediný bod. Střelec veledůležité vyrovnávací branky Vilém Burian v pozápasovém povídání přiblížil tajemství olomouckého vzestupu a popsal své dojmy ze zápasu proti Karlovým Varům.

Hanáci do utkání nastupovali se třemi výhrami v zádech a vidinou zajištění postupu minimálně do předkola play-off. „Do utkání jsme šli stejně jako do toho s Plzní a to tedy s cílem získat tři body, posunout se na sedmé místo a být co nejblíž Vítkovicím. Chtěli jsme se navíc pokusit se přiblížit a zabojovat o TOP 6. O motivaci, která byla opravdu velká, jsme měli postaráno,“ vyprávěl Burian

„Ze začátku utkání jsme měli v hlavách, že po těch třech výhrách z minulého týdne nesmí přijít žádný pocit uspokojení. Za začátku jsme chvíli rozjížděli nohy a věděli jsme, že to není úplně optimální z naší strany. Pak tam ve třetí třetině padl vyrovnávací gól, který byl na spadnutí. Jsem hrozně rád, že to tam padlo. Musím ještě říct, že pro nás jsou nejtěžší ty zápasy, když jsme papírově favorité. S Karlovými Vary jsme navíc letos neměli vůbec moc dobrou bilanci.“
⇒ Útočník Vilém Burian
Je ale důležité připomenout, že v utkání se jako první vedení ujali hosté, kteří s velkou dávku hokejové štěstěny dopravili kotouč do olomoucké branky, a dlouho tak živili naději na zisk tří bodů. Po bezgólové druhé třetině však přišel ve třetí části již zmíněný vyrovnávací gól Viléma Buriana. „Vyrovnání bylo hodně obtížně a docela jsme se na něj nadřeli. Čekali jsme na ten gól do závěru zápasu. Ze začátku zápasu jsme tahali za kratší konec a úplně optimálně nám nejely nohy po těch zápasech z minulého týdne. Dostávali jsme se do toho pomalu a jsme moc rádi, že jsme z toho utkání dokázali vytěžit dva body.“ Olomoucký forvard také popsal, jak viděl svou důležitou vyrovnávací trefu on sám: „Puk se mi nějak odrazil od nohy po nahrávce od Jirky Ondruška. Já se jen otočil, vyšťáral jsem puk a bez dlouhého rozmýšlení jsem jej poslal na branku. Jsem rád, že se mi podařilo ukončit dlouhé čekání na gól.“

Hanácký útočník svým šestým sezónním gólem ukončil jej ukončil po více než třech měsících. „Trochu to u mě drhne, někdy to ale jde líp a padá to tam. Já si teď zrovna vybral dobu, kdy se mi moc nedařilo střílet branky. Doufám, že se mi to teď podařilo rozseknout a bude to lepší.“ Moravané svůj tabulkový i výsledkový vzestup započali ve chvíli, kdy po smolné prohře s Litvínovem vypadli z elitní desítky a s účastí ve vyřazovacích bojích to pro ně začínalo vypadat bledě. „Věděli jsme, že to byla strašná škoda takhle s Litvínovem doma ztratit tři body v poslední minutě. I když jsme věděli, že ten zápas nebyl odehraný zase až tak špatně. Zkrátka jsme se potom kousli a myslím si, že náš mančaft má velkou vůli. Výborně nás navíc podržel Honza Lukáš, který nás po zranění Braňa držel pořád nad vodou svými výkony a dodával nám sebevědomí. I díky toho se nám podařilo porazit tři soupeře, kteří jsou v tabulce před námi.“