Znovu na led soupeře! Kohouty čeká houževnatý Hradec Králové

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Po čtyřdenní pauze vyrazí olomoučtí hokejisté znovu na cesty. Tentokrát zamíří do východních Čech, kde změří síly s Hradcem Králové. Mountfield rozhodně není jednoduchým soupeřem, Kohouti ale chtějí navázat na utkání s Trenčínem a i duel s Východočechy dovést do vítězného konce. Utkání v královéhradecké FORTUNA aréně začíná v úterý v 17 hodin.

Kohouti nevstoupili do utkání s trenčínskou Duklou tou správnou bruslí, jako už poněkolikáté, i tentokrát ale dokázali, že vzdávat něco předem, je jim cizí a v závěru utkání dokázali své chyby napravit a srovnat krok. V samostatných nájezdech se pak mohli radovat z výhry. Že to nebylo to pravé ořechové, ví i Martin Vyrůbalík. „Když to shrnu, dvě třetiny jsme se trápili. Je dost možné, že jsme byli rozhození, i když nevím, čím to bylo. Nehráli jsme, to co jsme chtěli. Ve všem jsme byli zabrždění. Až ve třetí třetině, kdy se nám povedlo dát dva góly a vyrovnat, to povzbudilo. Je potřeba se zamyslet a poučit, protože se nehraje jen ve třetí třetině,“ zdůraznil olomoucký kapitán.

Program přípravy se začíná pomalu, ale jistě podobat tomu, co čeká Hanáky i během sezóny. Po zápase ve Zlíně měli Kohouti jen den na to, aby si odpočinuli před utkáním s Trenčínem. „Je to příprava. Zkouší se, trénuje. Není to jen o ranním rozbruslení, ale máme normálně trénink. Je toho teď hodně, takže náročné to během týdne je, ale je to pro všechny stejné. Musíme si s tím poradit. Pořád je to jen příprava a zbývá skoro měsíc do extraligových zápasů. Je čas se připravit a odbourat nedostatky,“ uvědomoval si obránce, který se postaral o vyrovnávací branku v utkání s Trenčínem.

⇒ Obránce Martin Vyrůbalík

I když jde jen o přípravu, kapitán Kohoutů kritikou nešetřil. Dobře totiž ví, že v sezóně se musí zbytečných chyb vyvarovat. „Kdybych bral poslední zápasy se Zlínem a Trenčínem, tak bylo nedostatků docela dost. V našem pásmu ztrácíme lehce puky, což by se nám nemělo stávat. Přesilovky pět na tři nebudu ani komentovat. Zkoušíme neustále nové sestavení pětek a věřím tomu, že se sehrajeme a sedne si to,“ řekl s úsměvem.

Po volném víkendu čeká Olomouc další nelehký zápas. Tentokrát se Mora postaví houževnatému Hradci Králové, který vyhrál všechna tři utkání v rámci domácího Mountfield Cupu. „S Hradcem hráváme v přípravě poměrně pravidelně. Je to kvalitní mužstvo, takže se ukáže, jak na tom jsme. Času je dost, ale bodů jsme s Hradcem nesbírali moc ani v sezóně, takže to pro nás bude určitý test, jestli jsme se zlepšili třeba oproti minulému týdnu. Mají šikovné hráče, takže si myslím, že to bude kvalitní,“ uvažoval zkušený bek.

Východočeši nepatří mezi oblíbené soupeře, v čem jsou ale pro Kohouty nejnepříjemnější? „Mají šikovné hráče, třeba Bednáře nebo beky, kteří to umí v přesilovce sehrát. Jsou docela agresivní, hrají do těla, dohrávají souboje. Na druhou stranu měli docela velké změny v kádru. Určitě nás ale čeká těžký zápas a v sezóně to bude ještě těžší,“ poukazoval na kvality soupeře hráč nosící dres s číslem 37.

Z KABINY SOUPEŘE: Vydřená vítězství na domácím turnaji

I v Mountfieldu došlo k poměrně velkým změnám v hráčském kádru. S Východočechy se rozloučili útočníci Alexandre Picard, Tomáš Knotek, Rastislav Dej, Petr Beránek a řada obránců – Karel Plášil, Jake Newton, Stanislav Dietz, Jindřich Barák, Martin Bača nebo Martin Štajnoch, který zamířil do KHL. Brankář Ondřej Kacetl zase bude v příští sezóně oblékat dres rivala z Pardubic.

Soupiska Hradce Králové se ale rozšířila o Tomáše Ziga, zkušeného Petra Koukala. Dres Sparty za ten východočeský vyměnil Lukáš Cingel, z Litvínova přišel obránce Filip Pavlík. Mountfield ale lovil i v zahraničí, a to ať už u slovenských sousedů, odkud přišli Mislav Rosandič nebo Lukáš Vopelka, tak ve Švédsku, odkud se vrátil Dominik Graňák. Na hostování z lotyšské Rigy získali Královéhradečtí Jakuba Sedláčka a v rámci přestupu Oskarse Cibulskise.

V rámci přípravy odehrál Mountfield zatím pouze domácí Mountfield Cup. A v něm se pokaždé radoval z výhry, i když tak trochu vydřené. Na úvod porazil silnou Spartu 3:2 po samostatných nájezdech, poté si poradil i s Jižní Koreou, a to v prodloužení 4:3. Ve třetím utkání změřili domácí síly s Pardubicemi a radovali se z další těsné výhry, tentokrát 2:1 v prodloužení.

⇒ Mountfield Hradec Králové

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI:

Hlavní trenér: Václav Sýkora
Hala (kapacita): FORTUNA aréna (6890)
Poslední utkání: Výhra nad Pardubicemi 2:1 po prodloužení

SOUPISKA Hradce Králové