Zpátky do zápasového tempa! Do Olomouce míří po pauze silný Třinec

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Více než týden nabírali Kohouti síly na další utkání a boj o důležité body. A ten je tady! Kohouti v prvním utkání po reprezentační pauze vyzvou na vlastním ledě silný výběr Třince. Hanáci už se Ocelářům letos jednou postavili a slavili výhru po samostatných nájezdech. A právě na toto utkání a poslední dvě před pauzou budou chtít Hanáci navázat. Vy můžete být znovu u toho! Zápas začíná v úterý v 18 hodin.

Poslední dvě utkání před reprezentační přestávkou se Kohoutům povedly. Hanáci nejprve doma přetlačili Hradec Králové těsně 1:0, vyzrát se jim pak podařilo i na Zlín. Za výhru 3:1 si tak připsali další tři body. I když se olomouckým hokejistům pauza hodila, už teď vyhlíží nejbližší zápas. „Myslím, že i když jsme si rádi všichni trochu odfrkli, na zápas s Třincem se těšíme a budeme chtít doma urvat body,“ řekl rozhodně Vilém Burian.

Jejich soupeřem nebude po více než týdenní pauze nikdo jiný než silný Třinec. Ten pokukuje po prvním místě a drží se v těsném závěsu za Plzní a Kometou. Kohoutům se ale letos už jednou podařilo Oceláře porazit. Po samostatných nájezdech si z Třince odvezli dva body za výhru 4:3. „Třinec je silné mužstvo hlavně v útoku a rádi je podpoří i obránci. Mají šikovné hráče na puku, o čemž jsme se přesvědčili. Povedly se nám u nich proměnit brejky, do kterých jsme se dostali. Snad nám zase nějaký vyjde. Doma ale budeme chtít být určitě trochu aktivnější,“ prozradil.

Spokojení ale mohou být i Hanáci. Těm se po nepříliš přesvědčivém začátku podařilo najít recept na výhry a vyšplhat až na šesté místo extraligové tabulky. „Je to příjemný pohled, když šplháme tabulkou vzhůru. Hlavně neusnout na vavřínech. Ještě nás čeká spousta práce, abychom se tam viděli i po 52. kole. Poslední zápasy před pauzou se nám povedly. Snad nám elán vydrží co nejdéle,“ přál si olomoucký útočník.

.

Z KABINY SOUPEŘE: Třinec šlape na paty lídrům

Oceláři mohou být se svými výkony spokojení. Na svém kontě mají 39 bodů a drží se jen o bod za vedoucí Plzní a Kometou. V posledních třech utkáních před reprezentační pauzou však Třinec bodoval jen jednou. Nejprve nedokázal vyzrát na Hradec Králové a musel se smířit s prohrou 0:3, poté podlehl i Liberci 3:5. V dosud posledním utkání však přetlačil Litvínov 3:2.

Brankářskou jedničkou Ocelářů je Šimon Hrubec, který se do branky Třince postavil celkem osmnáctkrát a může se pyšnit úspěšností 91,25 %. Mezi obránci se nejvíce daří Vladimíru Rothovi, který se čtyřikrát trefil a přidal jedenáct asistencí. Bodování útočníků vede Martin Růžička, který je s jedenácti góly nejlepším střelcem Ocelářů a s dalšími třinácti nahrávkami zároveň nejproduktivnějším hráčem. Jen o tři body méně má na svém kontě Tomáš Marcinko, který k devíti gólům přidal dvanáct nahrávek.

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI

Hlavní trenér: Václav Varaďa
Hala (kapacita): WERK ARENA (5 200)
Poslední utkání: Výhra nad Litvínovem 3:2