Zpátky domů! Hanáci se pokusí proti Dynamu navázat na výhru s Kladnem

Jiří Polášek
O L O M O U C - Po nepovedeném tour na Severní Moravě se Kohouti budou snažit o další body v bitvě s Pardubicemi. S těmi svedou v Plecharéně bitvu v rámci 28. extraligového kola už v úterní podvečer. Dokáže Olomouc utnout řadu proher? Úvodní buly je naplánováno na 18 hodin.

Hanáci se v neděli odpoledne snažili o nápravu nepovedeného utkání s Vítkovicemi. Tentokrát je čekal další soupeř ze severomoravského regionu, a to lídr tabulky z Třince. Po dvou třetinách mělo utkání nerozhodný průběh 1:1. Kvalita domácího týmu se ale projevila hlavní třetině, kdy úřadující mistr skóroval hned čtyřikrát.

⇒ Útočník Lukáš Kucsera

Olomoučtí se navíc museli obejít bez svého esa, Davida Krejčího. Ten chyběl vinou krátkodobého zranění. A absence jeho produktivity byla vidět. „On umí tvořit hru, umí si pohlídat kotouč a vytvářet šance. Ale myslím, že jsme si i bez něj vypracovali dost příležitostí,“ řekl po zápase Lukáš Kucsera.

Ten se posunul právě do Krejčího formace. S Janem Káňou hrál po boku Silvestera Kuska. „Silva je bojovník, umí vybojovat puky a je nepříjemný. Ať už v obranném pásmu, tak při napadání. Hrálo se mi dobře, nehledali jsme se,“ okomentoval Kucsera novou spolupráci.

To nejdůležitější o soupeři

Pardubice před sezónou výrazně posílily. Klub přitáhl zajímavé hráče a vyhlásil útok na horní příčky. Většinu dosavadního průběhu ligy se pohyboval právě v top čtyřce, která zaručuje potup přímo do čtvrtfinále play-off. Z té nyní vypadli, a to vinou série tří porážek v řade, ale také toho, že ostatní týmy v momentální top 4 mají alespoň o jeden zápas více.

Nyní se tedy perníkáři nacházejí na páté pozici. Za čtyřiadvacet zápasů dokázali nashromáždit třiačtyřicet bodů. Patnáctkrát vyhráli, z toho pětkrát po základní hrací době. Po té se urodily také tři z jejich celkových devíti proher.

Tým z východních Čech disponuje jednak kvalitní ofenzívou, kterou táhne Robert Říčka (zatím 22 bodů), ale také pevnou obranou. Ve skutečnosti Dynamo 73 branek, což je šestý nejlepší počin. Naopak jeho defenzíva propustila pouze jednašedesát branek. Lepší obranu má pouze lídr z Třince, hradecký Moutfield a Mladá Boleslav.

Pardubice přes sezónu zatím na soupisce neprovedly žádné zmény. Kádr pouze v září opustil Martin Bučko, který šel hostovat do Motoru České Budějovice. Před sezónou tým opustili z významnějších jmen také Tomáš Zohorna a Michal Vondrka. Naopak příchody se týmu povedly na výbornou. David Ciencala zatím vede statistiku asistencí, Robert Říčka gólů i kanadských bodů a v brance se parádně předvádí Dominik Frodl.

Hanáci se v s tímto soupeřem zatím střetli v letošním ročníku pouze jednou. Na venkovním ledě protivníka porazili 1:0 po prodloužení, které rozhodl Petr Kolouch. V rámci předsezónní přípravy pak oba týmy proti sobě sehrály dvě přátelské utkání, které skončily výhrou Pardubic 3:1, respektive 5:4sn.

Hlavní trenér: Richard Král
Hala (kapacita): Enteria Aréna (10 194 diváků)
Poslední utkání: Prohra 2:3pp s Libercem