Ztratili jsme vyhraný zápas, litoval po utkání Marek Hecl

Lukáš Losleben
O L O M O U C – Velmi strhující bitvu nabídlo utkání Kohoutů s Vítkovicemi. To nakonec muselo dospět až do prodloužení, i když Olomoučtí, také zásluhou Marka Hecla, jenž vstřelil úvodní branku, vedli ještě sedm minut před koncem 2:0. Poté ovšem přišly čtyři branky v rychlém sledu, z toho tři z nich do domácí sítě. V nastaveném čase pak Ostravané uzmuli bonusový bod pro sebe.

Psala se třiapadesátá minuta utkání proti Vítkovicím a nic nenasvědčovalo tomu, že si Kohouti neodnesou tři body. Poté ovšem přišla hororová dvouminutová pasáž, ve které Vítkovičtí vstřelili hned tři branky za sebou. „Je to obrovské zklamání, ztratili jsme vyhraný zápas,“ hodnotil Hecl.

⇒ Útočník Marek Hecl

Příčinu závěrečné přestřelky hledal olomoucký útočník v průběhu celé závěrečné části. „Celou tu třetinu jsme nehráli dobře. Vedli jsme o dvě branky a asi jsme se začali bát o výsledek, nevím. Dostali jsme první, druhý gól a najednou byl soupeř rozjetý, proti čemuž bylo velmi těžké hrát,“ řekl.

Malou náplastí může být pro mladíka se sedmdesátkou na zádech alespoň trefa, jíž otevřel účet celého večera. „Konečně to tam padlo. Vojta Tomeček předvedl výbornou práci v rohu, odkud mi hodil puk před branku a já už jsem to tam nějak doklepl, takže super,“ pospal svoji gólovou situaci.

V průběhu zápasu došlo k několika pikantnějším momentům, které jsou ovšem dle Hecla součástí hokeje a nemají s výsledkem nic společného. „Kluci mi říkali, že tento zápas bude vyhrocený, nicméně ty šarvátky a potyčky k tomu prostě patří. Na to se nelze vymlouvat. My se hlavně musíme podívat na tu třetí třetinu, kdy jsme přestali hrát,“ uzavřel.