Zvolte Kohouta měsíce října!

Tomáš Pavlica
O L O M O U C – Pro Kohouty byl říjen relativně vydařený. Z deseti zápasů si připsali celkem 15 bodů. Vyšlápli si během nich na Vítkovice či Chomutov, oplatili vysokou porážku lídrovi z Plzně, ale třeba také padli vysoko v Brně. Během druhého podzimního měsíce také nakoukli do středu tabulky a odskočili od barážových pozic. Díky komu tomu ale bylo? To necháme na Vás, zvolte svého Kohouta měsíce října!

Pravidla ankety jsou jednoduchá. Vybírat můžete z hráčů, kteří v říjnu za Kohouty nastoupili alespoň k jednomu mistrovskému utkání. V roletkách zvolíte tři nejlepší hráče, kterým se postupně přičítají body (první místo 3 body, druhé místo 2 body, třetí místo 1 bod). Držitel nejvíce bodů získá ocenění Kohout měsíce října. Na konci sezóny dojde k sečtení měsíčních výsledků, ze kterých vzejde nejlepší hráč HC Olomouc za sezónu 2017/2018.

Hlasování začíná ve středu 8. listopadu a končí v úterý 14. listopadu. Poté přijde vyhlášení vítěze ankety za tento měsíc a vyjde s ním rozhovor pro náš web.

K prvnímu říjnovému zápasu přijela na olomoucký led Sparta. Hanáci po dvou třetinách vedli nad Pražany zejména díky spolupráci Knotka a Laše, kteří se podíleli gólem a asistencí na dvougólovém vedení. Pak ale přišel minutový zkrat. Během něj Sparta srovnala a v prodloužení jí vystřelil výhru Forman.

Druhý zápas se odehrál v Pardubicích, kde se Kohoutům postavilo trápící se Dynamo. Do vedení se jako první dostali opět Kohouti, a to dokonce ve vlastním oslabení. Petr Strapáč se štěstím procpal puk za Kloučka. Olomouc měla k dispozici dlouhou přesilovku i možnost hry pěti proti třem. Tu nevyužili a byli potrestáni Rolinkem. Bonusový bod v prodloužení ale přibalil na cestu do Olomouce František Skladaný po pasu Jakuba Galvase.

O dva dny později přijela do plecharény Boleslav. Hosty poslal do vedení v přesilovce Holík. V polovině utkání šel bruslařský klub do dvoubrankového vedení, které zmírnil svým gólem Eberle. Kohouti ale další šance neproměnili, hosté ještě jednu šanci přetavili v gól a Olomouc tak přišla o tři body.

Zápas v ostravských Vítkovicích rozhodli tři minuty ve druhé půli. Během nich Kohouti nasázeli domácím postupně tři góly, když se postupně trefili Knotek, Sundher a první extraligový gól vstřelil za Kohouty Mráz. Vítkovice pak sice srovnali, ale o vítězství v nájezdech rozhodl Jan Knotek.

Brněnská hala nebyla pro Kohouty úspěšnou štací. Už v první třetině musel Konrád tahat ze své klece puk celkem třikrát a do konce zápasu tak učinil ještě dvakrát. Střelci se prosadit nedokázali a tak si Kohouti odvezli jasnou prohru.

Od ní se ale odrazili k pěkné šňůře výher. Tu začali proti Jihlavě na domácím ledě, kde dokázali za tři body vyhrát po měsíci. Ježky načal v přesilovce Burian a poté si asistovali Knotek s Eberlem u každé z jejich tref. Konrád udržel čisté konto.

O dva dny později přijeli k televiznímu utkání Piráti z Chomutova. A skóre otevřel již v první minutě Škůrek. Chomutov zvládl srovnat, ale do vedení Kohouty znovu poslal Herman. Ve druhé třetině navýšili skóre Jakub Galvas a znovu Herman a vyhnali tak Laca z brány. Chomutov ještě stačil snížit, ale do prázdné brány stvrdil vítězství Burian. V tomto zápase zabodovala první obranná dvojice, která nasbírala celkem 5 bodů.

Třetí výhra v řadě byla velmi sladká. Na olomoucký led přijeli Indiáni, kterým měli Hanáci co vracet. A vrátili. Nejprve David Škůrek využil přesilovku 5 na 3, poté svým prvním gólem za Kohouty zvýšil vedení Káňa. Ve druhé třetině podržel Kohouty Konrád a vedení navýšil Skladaný. V závěru zápasu přidal čtvrtý gól Ostřížek a v přesilovce svůj druhý v zápase Škůrek. Konrád si připsal proti Indiánům druhou říjnovou nulu.

K předehrávce v Liberci jeli tak sebevědomí Hanáci, kteří ovšem narazili. Liberečtí Tygři se dostali do vedení celkem dvakrát, pokaždé ale hosté dokázali srovnat. Nejprve to byl Laš, poté Ostřížek. V nájezdech se jim ale nevedlo a tak si z ledu loňského finalisty odvezli jen bod.

Ráz posledního říjnového utkání určila první desetiminutovka zápasu. Během ní se hosté dostali do třígólového náskoku a vyhnali Konráda z brány. Martin Falter už puk za svoje záda nepustil, ale Kohoutům se do útoku nedařilo. Ze čtyřiceti střel v zápase se ujala jen ta Strapáčova dvě minuty před koncem.

Přehled říjnových utkání utkání

9. kolo: Olomouc - Sparta 2:3pp

10. kolo: Pardubice - Olomouc 1:2pp

11. kolo: Olomouc - Mladá Boleslav 1:3

15. kolo: Vítkovice - Olomouc 3:4sn

12. kolo: Kometa – Olomouc 5:0

13. kolo: Olomouc – Jihlava 3:0

14. kolo: Olomouc – Chomutov 5:2

16. kolo: Olomouc - Plzeň 5:0

17.kolo: Liberec - Olomouc 3:2sn

18.kolo: Olomouc - Litvínov 1:3

Poznámka: Tučně jsou vyznačena vítězná utkání Olomouce.