Diskusní fórum
Vložení příspěvku do fóra
Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení.
 
 pamatovat
 
prosím nevyplňovat
 
RSS RSS
Další diskuse: 
 
duchodce47 | Olomouc
27.03.2020, 13:50
 
 
Reakce na fansmora: Poskládáme se na Zbyňu ;)...
Myslíš,že se přidají i kritici vysokého vstupného v Olomouci ?
 
 
novaplecharena | Olomouc
27.03.2020, 13:47
 
 
Reakce na amanter: Přesně. To je to čeho se bojím. O mne...
Tady je ovšem ještě doprovodný problém. Ten spočívá v tom, že určitá doporučení stran nadbytečného spotřebního života hlásáme, ačkoliv existují vrstvy, které již nyní jedou tkzv. nadoraz. A po koronaviru to bude ještě zřetelnější. Matka s dvěma dětmi, když nyní říká, že má na 14 dnů 4 tisíce, tak ta si asi nekupuje každé 2 roky zánovní auto, nejezdí do ciziny. Tím chci jen upozornit, že ti vědci co uvádíš na ně nepamatují a berou to jako obvykle plošně všemi skupinami. Navíc mnohdy ti myslitelé pocházejí ze zámožných rodin. Lze uvést i Engelse. Nebo církev. Hlásala vodu a pila víno. Proto také prostí lidé berou tyto teze mnohdy jako fráze a chtějí si užít toho, na co si vydělali. Užít si to chtějí i ty vrstvy, které zbohatly z práce jiných. Takže tady tyto vztahy se vzájemně potírají a do této diskuze vnášejí nejasné obrysy. Dáš ty ze svého na potřeby chudých? A jsme u toho. Až to někdo dokáže a jsou tací, tak potom se lze teprve bavit vážně.
 
 
fansmora | Olomouc
27.03.2020, 13:44
 
 
odkaz

Hrachovina odchází od tygrů, doufám, že nám nezlanaří Vojtu Smajlík
 
 
fansmora | Olomouc
27.03.2020, 13:42
 
 
Reakce na duchodce47: Neboj. Ceny všeho nepujdou dolu. K...
Poskládáme se na Zbyňu Smajlík
 
 
duchodce47 | Olomouc
27.03.2020, 13:39
 
 
Reakce na novaplecharena: Nemyslím si, že by jsi peníze ...
Neboj. Ceny všeho nepujdou dolu. Kostelníkum nic nedám,ti mají dost.Mám vnoučky a není toho zase tak moc na rozdávání. Byty vlastníme skoro všichni a moje auto má 15 let a slouží stále skvěle. Psal jsem ti kam mohu peníze vrazit a zda nemáš něco co by mohlo být objektem mého zájmu. Míru zdar a cestování zvláště.
 
 
amanter | pohledy bez růžových brýlí
27.03.2020, 13:33
 
 
Reakce na novaplecharena: Jenže co když to ta společnost...
Přesně. To je to čeho se bojím. O mne nejde, ale řeší to vzdělanci napříč světem, takže si to uvědomují
 
 
duchodce47 | Olomouc
27.03.2020, 13:31
 
 
Reakce na fansmora: Nevím, jestli jsi v kontaktu s lidma...
Riskovat rozhodně nebudu. Jezdím autem a nedílnou součástí je poznávání a nikam nespěchám. Letos jsem plánoval min.týden jedna cesta a týden ta druhá a pobyt u moře s poznáváním 3-4 týdny. Holt - vyšší moc a smula. Rozhodně to ale přežiji.
 
 
novaplecharena | Olomouc
27.03.2020, 13:18
 
 
Reakce na fansmora: Já to teda měl jinak, makal jsem od ...
Tak jistě, těch příkladů je hodně a z různých směrů. Ne jen zdravotních.
 
 
fansmora | Olomouc
27.03.2020, 13:16
 
 
Reakce na novaplecharena: To jsi řekl správně. Například...
Já to teda měl jinak, makal jsem od nevidim do nevidim a pak si užíval vydělané prachy, auto měnil každé 2 roky . Ale jak jsem říkal, začal jsem být pomalu "vyhořelej" tak jsem to přehodnotil a jsem asi i spokojenější. Ale hlavně "zpomalil" životní styl.
 
 
novaplecharena | Olomouc
27.03.2020, 13:12
 
 
Reakce na fansmora: To si musí každý člověk přehodnotit ...
To jsi řekl správně. Například člověk pije, žije nezřízeným životem, chodí za děvkami.
A najednou se mu stane něco zdravotně závažného a musí vše přehodnotit.
A to je jen příklad jeho samého. Existují i další příklady a je jich spousta.
 
 
fansmora | Olomouc
27.03.2020, 13:09
 
 
Reakce na novaplecharena: Jenže co když to ta společnost...
To si musí každý člověk přehodnotit v sobě. Kdy je potřeba "zvolnit" tempo života. Já to udělal 3,4 roky zpátky a jsem za to rád.
 
 
novaplecharena | Olomouc
27.03.2020, 13:05
 
 
Reakce na amanter: Vracení byl obrazný termín. Ale zkrát...
Jenže co když to ta společnost nechce slyšet? Má vůbec smysl se snažit jí to říkat, vsugerovávat?
Podle reakcí na tvoje dobře míněná slova o tom vážně pochybuji. Smajlík
 
 
Boby49 | srdce bíločervené
27.03.2020, 12:56
 
 
Reakce na duchodce47: Ve školách se už neučí ruština. As...
A korouhvicky se budou znovu vesele točit.....
 
 
amanter | pohledy bez růžových brýlí
27.03.2020, 12:53
 
 
Reakce na fansmora: Před 100 lety byla taky pandemie, as...
Vracení byl obrazný termín. Ale zkrátka MUSÍME přehodnotit hodnotový žebříček. Pokud by společnost chtěla jet ihned dál stejným způsobem, byla by to kolektivní sebevražda. V posledních letech těch alarmů bylo velmi a nic to s námi neudělalo. Tak budou přicházet další a důraznější. A není to přímo o hmotných statcích. Cynismus doby si zkrátka zaslouží potrestání. Jak jednotlivců tak národů
 
 
novaplecharena | Olomouc
27.03.2020, 12:49
 
 
Reakce na duchodce47: Díky za dojemné řádky. Nejsem ani ...
Nemyslím si, že by jsi peníze přehazoval vidlemi. Ale lze si domyslet, když budeš jezdit ne tak daleko, že ušetříš. Nevím, co tě na tom tak dojmulo. Ono jet tisíce kilometrů a stovky to je rozdíl. Takže co s tím nadbytkem budeš dělat? Chodit na zmrzlinu? Nebo darovat kostelům? Smajlík
 
 
fansmora | Olomouc
27.03.2020, 12:38
 
 
Reakce na duchodce47: Díky za dojemné řádky. Nejsem ani ...
Nevím, jestli jsi v kontaktu s lidma kam jezdíš . Ale tam kam jezdíme my do Itálie to "zatím" nedošlo, dokonce se ptali, jestli letos dorazíme, nevím jestli je v Itálii taková neinformovanost a nebo jsou ty případy hlavně v průmyslové severní Itálii. Tak jsem jim vysvětlil, že letos to asi neklapne, že jsou uzavřené hranice a riziko přenosu viru je velké. Tož tak asi.
 
 
novaplecharena | Olomouc
27.03.2020, 12:37
 
 
Co se nás po vyléčení z koronaviru dotkne asi všech, tak to bude veškeré zvýšení základních výdajů. Teplo, voda, energie, odpady, daň z nemovitostí. Ten kdo má více bytů, tak bude zdaňovat více. Vláda si v tom zahraje na objevitele úrovně Kolumba. Daně za studny, za dýchání vzduchu, za zpěv. Jak v té pohádce. V EU asi 17. spolkovou zemí určitě nebudeme, ale prim tam hrát také nebudeme. Ve smyslu orientace vývozu především na Německo budeme úzce spjati s jejich ekonomikou. Zde není nutno se zabývat politickým uspořádáním nebo vazbou na vedoucí síly v EU. Ony se samy vytvoří zcela nenápadně a zákonitě. Smajlík
 
 
fansmora | Olomouc
27.03.2020, 12:32
 
 
Reakce na amanter: Tos přehnal a navíc nevychytal. To př...
Před 100 lety byla taky pandemie, asi to nemá nic společného s dobou, Aztékové (80% populace) vymřelo na pandemii. Kam by ses chtěl jako vracet ?
 
 
duchodce47 | Olomouc
27.03.2020, 12:30
 
 
Reakce na novaplecharena: Co však nyní budeš dělat ty, v...
Díky za dojemné řádky. Nejsem ani Hanzelka ani Zigmund.Kam investovat vím a muj koníček znáš. To,že jsem se ve stáří snažil cestovat je hlavně proto,že dříve cestovali jen vyvolení.V českých lokalitách už dávno také neušetříš a pod stan už jezdit nebudu.Peníze jsou oběživo a dle toho co píšeš se domníváš že je přehazuji vidlemi což se pleteš. Nemusím ale šetřit aby se potomci nehádali. Proto si kupuji třeba permici na hokej a hlavně nebrečím jak je dnes v modě. Já bych chtěl mít tvé starosti. Čao.Pokud se ti doma zbytně povaluje objekt mého zájmu tak ho mužeš u mne zpeněžit.
 
 
duchodce47 | Olomouc
27.03.2020, 12:21
 
 
Reakce na amanter: Tos přehnal a navíc nevychytal. To př...
Pračky ,ledeničky,vysavača a nakonec i ty auta. Jedná se o spotřební zboží a výrobci opouštějí kvalitu aby mohli prodávat více. Na druhé straně jsou výrobky a hlavně auta ekologictější. Stále máme v Česku pruměrné stáří osobních aut 15 let. Ty auta jsou už většinou za zenitem a co se týká bezpečnosti rovněž. Pokud se spokojíš s tím,že ti lustr svítí a vysavač se točí tak je to tvá věc. Ale házet až tak velkou zpátečku jde těžko a příkladem by měli být totální zbohatlíci,vládní činitelé manažeři a tato sorta. Myšlenka je to k velké debatě.
 
 
Zobrazit od data:
Počet příspěvků na stránku:

Zaregistrujte si své uživatelské jméno a nikdo se za vás již na fóru nebude vydávat! Základní registrace je zdarma.

Jsou diskuse vaším denním chlebem? Pořiďte si profi-registraci s vlastní ikonkou, prohledáváním dalšími službami. To vše jen za jednu SMS! více o profi registraci.

 
  • Chcete-li udělat nový řádek, stačí zařádkovat enterem, netřeba používat html tagy.
  • Děkujeme, že se zde na fóru budete chovat jako slušní lidé.
    Redakce si vyhrazuje právo ve výjimečných případech smazat vulgární, urážlivé nebo nesmyslné příspěvky.