Úvod zápasu mohl patřit hostům, jenže Mora nabízené dlouhé dvojnásobné přesilovky nedokázala využít. Dosáhla sice branky, ovšem vzhledem k posunutí červené konstrukce se síťkou za gólmanem Přikrylem, nemohl být gól uznán. Oba dva berounští, kteří byli svorně vyloučeni za sekání, se mohli vracet v klidu do hry. V 9. minutě odpískal hlavní sudí další sekeru, tentokráte Kucharczykovi. Po minutě pak Medvědi ukázali Moře, jak se využívá početní výhoda, Nedvěd nabídnul kotouč Petru Kafkovi a ten střelou k tyči rozesmutněl Žigárdyho 1:0. Mora sice napjala všechny síly k vyrovnání, vidět na ledě byl i v premiérovém startu Petr Polodna, Přikryl v berounské svatyni však příliš zaměstnaný nebyl a to i navzdory přesilovce Mory, kterou si zahrál a po nedovoleném bránění Bolfa. Až v 18. minutě si musel Přikryl pochvalně poklepat svůj beton. Ten totiž zabránil kotouči v cestě do brány po sólovém nájezdu a blafáku Černého.

Přesilovkové trápení Mory skončilo v začátku druhého dějství. Vyloučení Nedvěda mohl ztrestat už Černý, překonat Přikryla se však podařilo až po další kombinaci, kdy stál na konci Mikelova pasu Martin Davídek 1:1. Medvědi mohli utéct do vedení za necelou minutu, samostatnému úniku Novotného se ale do cesty ke slávě postavila tyč. Další možnost roztočit přesilovkový kolotoč dostala Mora v polovině zápasu, aktivně si od modré počínal Vyrůbalík, jenže jeho projektily nebyly pro berounského gólmana nebezpečné. Beroun po přečkaném oslabení startoval ihned do přesilovky, Řípův háček nebyl jediným olomouckým proviněním. Na led naskočilo totiž příliš hráčů v červenobílé na Medvědi šli do dvojnásobné převahy. Naštěstí pro Moru následovali příkladu svých hostí z úvodu utkání, navíc své hole k hákování použil Bolf a tak berounské snažení vyznělo naprázdno. Před druhou přestávkou pak měli více ze hry Olomoučtí, jenže veškeré pokusy směrem k Přikrylovi dokázal domácí brankář pokrýt.

Jestliže statistiky po letní přípravě mluvily o tom, že Mora má famózní poslední třetiny, závěrečné dějství v Berouně jim dalo jen za pravdu. Ve 45. minutě zavelel ke zteči Ministr a nahrál na druhou branku Martinu Davídkovi 1:1. Po 74 dalších vteřinách udeřil Jiří Řípa, který po dlouhém sóle našel ještě síly k dokonalému zakončení 1:3. Beroun šel hned vzápětí do oslabení, Mora však pověstný hřebík zatlouci nedokázala. Olomoucký tlak a šance mírně polevily deset minut před koncem a domácím bylo dovoleno dostávat se do ojedinělých příležitostí.

Olomouckou svatyni však s přehledem strážil Žigárdy, tak tomu bylo i v 55. minutě, kdy své technické finesy roztáčel před olomouckou jedničkou Šinágl. Jiskřička naděje svitla Berounu dvě minuty před koncem, kdy byl za hákování na trestnou vykázán Polodna. Medvědi dokonce odvolali z brány Přikryla, power-play vylepšil pro Beroun ještě Ministr, který dostal dvaadvacet vteřin před třetí sirénou dvouminutový trest. Ani převaha tří mužů v útočném pásmu však domácím nestačila a Mora tak veze první stoprocentní bodový zisk z venku.