Žádné dlouhé vyčkávání nenastalo v úvodu první třetiny. Zvláště Medvědi překvapili nebojácným nástupem a dvakrát po sobě ohrozili Žigárdyho Kupcem a Kafkou. Mora stačila kontrovat pohotovou střelou Korboně, který mířil do Přikrylových betonů. Ve 4.minutě slavila úspěch aktivní hra Berouna, Mikel před Žigárdym musel zahákovat protihráče. A olomoucká čtveřice se v oslabení rozhodně nenudila. Po ostřelování duetem Švagrovský-Kafka musel Žigárdy čelit ještě jedovaté pumelici z hole Vojty. Po přestálém oslabení přišel olomoucký brejk. Jasnou tutovku Čuříka, který zakončoval z první nájezd olomouckých útočníků 2 na 1, zmařil akrobatickým efektním zákrokem Přikryl.

Hrál se otevřený hokej s dlouhými pasážemi bez přerušení, defenzívy obou týmů však byly pečlivé a nepouštěly protihráče do žádných šancí. Ve 12.minutě se se štěstím odrazil kotouč od mantinelu k Černému, ten ale nepřesnou střelou nedokázal vyžít momentu překvapení a dezorientovaného Přikryla nepřekvapil. O minutu později šli domácí po Branišově podražení poprvé do přesilovky. Ta byla ale totálně promarněná, Mora se téměř nedostala do obranného pásma hostí. Další zahřívání trestné lavice přinesla 17.minuta, oba týmy si zahráli ve čtyřech proti čtyřem, protože hříšníci Davídek a Švagrovský odešli pykat v těsném sledu za sebou. Hra ve 4 proti 4 vyhovovala lépe domácím, jenže střely Ministra a Zbořila příliš vrásek Přikrylovi nenadělaly.

Aktivně začali Medvědi druhé dějství. Nejprve byli Medvědi velmi blízko otevření skóre ve 23.minutě. Žigárdy přišel o hůl, Mrňa poslal puk přes brankoviště, Šinágl ale netrefil poloprázdnou olomouckou svatyni. O chvíli později následovala sekyra Černého a Beroun šel do přesilovky. Celou minutu trápili Medvědi olomouckou čtveřici v pásmu, žádná nebezpečná střela ale směrem k Žigárdymu nevylétla. Druhá minuta už jednoznačná nebyla, Mora se tak mohla celkem v poklidu vrátit do pěti. Ve 29.minutě vjel zcela mimo hlavní dění Kafka do olomouckého gólmana a byl vyloučen za nedovolené bránění. Jenže Moře prostě přesilovky nevyhovovaly a domácí se opět jen stěží dostávali přes modrou.

Nakonec se domácí přeci jen dočkali. V 32.minutě po skrumáži před Přikrylem dorazil Radim Kucharczyk mezi betony pas Richarda Brančíka 1:0. Jenže radost Mory neměla dlouhého trvání a úvodní branka odstartovala tříminutovou přestřelku. Medvědi odpověděli do dvou minut a to tak, že během deseti vteřin otočili skóre. Nejprve předvedl Jan Rudovský skvělé sólo, po něm překvapil po rychlém vpádu do pásma svou střelou Jakub Valský 1:2. Domácím pomohla porada v oddechovém čase, a do minuty přišel protiargument v podobě přesného bekhendu Radima Kucharczyk 2:2. Do sirény se pak hra přelévala ze strany na stranu, ovšem střelecký prach byl už pro druhou dvacetiminutovku vyčerpán.

Úvod posledního dějství patřil Medvědům, ti se ale po slibně vypadajících situacích dopustili faulu. Konkrétně krosčeku použil Trončínský. A domácím se konečně přesilovka vydařila. Od modré vypálil Martin Janáček a Přikryl neudržel mezi betony jeho střelu 3:2. Celou situaci ještě nevhodně okomentoval Nedvěd a vysloužil si osobní desetiminutový trest. Ve 47.minutě inkasoval desetiminutový trest Kupec, který tak zbytečně na dlouhou dobu nadělal další chaos ve složení pětek trenéru Žemličkovi. Přitom to bylo v době, kdy se Medvědi intenzivně tlačili před Žigárdyho. O dvě minuty později se otevírala vrátka i na olomoucké trestné lavici. Mikel totiž nedovoleně k ledu poslal Vlčka a do početní výhody mířili Medvědi. Jenže krom střely Hrdela, kterou ztlumil Žigárdy na vyrážečce, nepředvedl Beroun nic jiného.

V 51. minutě přišla pohledná olomoucká kombinace, Korhoň našel přes celou šíři pásma rozjetého Haluzu, ten po střele z první těsně minul Medvědí klec. Beroun se stále tlačil dopředu a svůj prostor tak dostávaly olomoucké brejky. Ty snad až příliš zaměstnávaly Přikryla a s narůstajícím časem se zvyšovala i jejich nebezpečnost. To ostatně platilo pro obě strany, v 55.minutě měl například blízko k vyrovnání dorážející Valský. Definitivu měla na holi v 58.minutě Mora. Richard Brančík dostal nabídku k samostatnému nájezdu, Přikryl si lehnul na brankovou čáru na záda a olomoucký kapitán jej nedokázal přehodit. Vzápětí přišla druhá Brančíkova šance, proti které zasáhnul Přikryl lapačkou. Medvědi si dvě minutky před koncem vzali oddechový čas. Poté přišlo ke slovu i odvolání Přikryla, berounskou přesilovku ještě vylepšil faulem Mikel, přesto ale Medvědům zbylý čas nestačil k vyrovnání.

Ohlasy trenérů

Petr Fiala (HC Olomouc): Soupeř hrál velmi dobře v útočné fázi, jeho útočníci byli velmi pohybliví a my jsme s nimi měli u naší brány velké problémy. Párkrát se štěstím, párkrát díky Žigárdymu se stalo, že jsme zvlášť v první třetině hráli s čistým kontem. Po naší brance namísto uklidnění přišly góly soupeře. Hokej se ale hraje právě na góly a i když Beroun odehrál velmi solidní zápas, tři body máme my a to je v současné chvíli to nejdůležitější. My už myslíme na páteční utkání s Ústím, protože s defenzivou, jakou jsme předvedli dnes, bychom v Ústí měli neskonalé problémy.


Karel Najman (HC Beroun): Myslím, že se tady v Olomouci nehrál špatný hokej, my jsme prohráli, ale určitě jsme měli na to, abychom nějaké body uhráli. Měli jsme dobrý pohyb a zvláště v poslední třetině jsme v něm byli lepší než domácí. Ale bohužel jsme dostali gól, po hloupém faulu jsme hráli v oslabení. A domácí, kteří mají do přesilovek šikovné hráče, nás potrestali. Pro nás rozhodně škoda, ale podali jsme dobrý výkon a myslím, že naše výkony mají stoupající tendenci, jsme po těžké sérii tří utkání venku. Navíc v minulém utkání jsme dostali šest gólů, jak se ukázalo, nenechalo to na nás žádné negativní stopy. Doufám, že to pro nás bude odrazem k sobotnímu zápasu s Táborem, určitě jsme dnes ale na bod nebo dva měli.