Už ve třetí minutě byl blízko gólu Novák, ten ale v souboji jeden na jednoho s vracejícím se Jelínkem ztratil puk. Chvíli na to se ale z branky radovali domácí, když Matěje Zabloudila našel šikovnou přihrávkou před bránou Beier. Olomoucká sedmička pak neměla problém trefit odkrytou bránu. V šesté minutě hledal prostor u pravé tyčky Sonnkovy branky Palička, střelu nejproduktivnějšího z Pirátů ale olomoucký brankář dobře viděl a vyrazil betony.

V polovině první třetiny to téměř od modré zkusil Kopic, jeho pokus ale jen škrábl Sonnkovy betony. Ve dvanácté minutě našel Spálovský, vracející se z trestné lavice, dlouhou křižnou přihrávkou najíždějícího Kubu, tomu ale v rozhodující chvíli puk přeskočil hokejku. Jen devět vteřin poté ale využil zmatku před brankou Filip Palička, který srovnal s Hanáky krok.

Nadvakrát se pak snažil překonat Sonnka v olomoucké brance Kopic, nejdřív ale trefil výstroj domácího strážce svatyně, napodruhé vytáhl olomoucký brankář proti Kopicově střele z vrcholu kruhu efektní zákrok lapačkou. Jen minutu před první přestávkou se Pirátům podařilo vývoj utkání otočit, když podruhé našel Sonnkovu slabinu Filip Palička.

Ani v prvních minutách prostřední části nebyla o velké šance nouze. Nejprve na poslední chvíli nadzvedl hokejku dorážejícímu Rindošovi Dajčar, poté se znovu přihlásila o slovo aktivní dvojice Zabloudil – Beier. Olomoucká šestnáctka našla dobrou přihrávkou najíždějícího Zabloudila, ten ale trefil jen přesouvajícího se Pavláta.

Ve dvacáté čtvrté minutě prokázal důraz na brankovišti Kuba, kterého museli zastavit až rozhodčí. Krásnou akcí se pak prezentoval Macuh, který se po pravé straně protáhl až do útočného pásma, obkroužil branku a snažil se u levé tyčky zakončit. Puk se pak ale odrazil ještě k Tomaníkovi, jehož střela ale prošla jen těsně kolem Pavláta.

Využít Šilarovy chyby ve středním pásmu pak mohli Jeklič s Podlahou, když slovinský útočník našel najetého Podlahu v útočné třetině. Střelu olomoucké patnáctky ale na poslední chvíli zvedl nad branku některý z bránících hráčů. O tři minuty později se až před Pavláta protáhl čerstvě osmnáctiletý Jelínek, střelou z kruhu ale trefil jen zadní mantinel.

O chvíli později se ale radovali z dalšího gólu hosté, když Petr Chlán mířil nadvakrát přesně mezi pravou tyčku a Sonnka. Deset minut před koncem utkání se skóre na světelných tabulích měnilo znovu. Až za záda olomouckého brankáře totiž mířil Daniel Novák. Pátý gól pak mohl přidat důrazný Niňaj, toho si ale domácí strážce svatyně dokázal pohlídat. Naopak Pavlát příliš práce neměl, Hanáci se jen stěží dostávali do útočného pásma a v posledních minutách hostujícího brankáře ohrozit nedokázali.