Vyrovnaná hra netrvala příliš dlouho a už v osmé minutě se z první branky radovali hosté, když po prudké střele z pravé strany poslal Spartu do vedení Tomáš Jandus. Po pouhé minutě a půl se ale ze srovnání radovali Hanáci, když přesnou trefou překonal hostujícího brankáře Adam Spálovský.

Chvíli na to už podruhé hledal skulinku u pravé tyčky Hofmannovy svatyně Říčka, brankář Sparty se ale včas přesunul. Ve 28. minutě bylo na olomoucké střídačce veselo podruhé, když místo dvojnásobné, klasickou přesilovou hru využil Radek Jelínek a Hanáci poprvé v utkání vedli.

V polovině utkání mohlo být znovu srovnáno, tentokrát z hokejky Tomáše Janduse, ten ale nakonec trefil jen konstrukci olomoucké klece. Ve 37, minutě ujížděl po chybě domácí obrany na Pospíšila Kulda, který se snažil domácího strážce svatyně ještě rozhýbat, Pospíšil se ale zmást nenechal a betony u pravé tyče včas scvakl.

Na začátku třetí třetiny však bylo přece jen srovnáno, když se až za záda Pospíšila trefil Martin Svoboda. O chvíli později pak přesnou střelou zužitkoval nařízené trestné střílení i Martin Chlouba a Sparta znovu vedla.

Ve 49. minutě mohli přidat další branku Kuba s Macuhem, prvně jmenovaný ale nakonec trefil jen připraveného Hofmanna. V posledních pěti minutách se skóre utkání měnilo ještě dvakrát, když čtvrtou branku Sparty přidal Vojtěch Komárek, dvě minuty před koncem ještě snížil na rozdíl jediného gólu teprve starší dorostenec Martin Pěcha. I přes nápor, který Kohouti předvedli v posledních minutách v touze po srovnání, však další gól přidat nedokázali a tři body si připsala Sparta.