Úvod utkání se nesl celkem v poklidném duchu, do páté minuty byly k vidění spíše propagační střely, se kterými si oba brankaři poradili. První větší šanci zápasu měl olomoucký Roman Rác, který střílel z mezikruží. Hynek Kůdela si ale připsal úspěšný zákrok a vyrazil touš mimo.

Na druhé straně se zkoušel prosadit Pavel Klhůfek, jenž vybruslil před bránu a Kašík byl nucen předvést zákrok betonem. Při přesilové hře se Medvědi dlouho drželi v útočném pásmu, větší šanci měl však pouze Zbyněk Hrdel, který se snažil dorazit Vostřákovu střelu od modré čáry.

Po skončení početní výhody, měli domácí další dvě šance, nejdříve se střelou od levého mantinelu pokusil prosadit Padělek a následně měl opět šanci na brankovišti Hrdel, Kašík ale držel svůj tým. Změnit nulu na straně Olomouce se snažil Radim Kucharczyk, který nabruslil do útočného pásma a vyslal puk směrem na Kůdelu, ten ho vyrazil vyrážečkou.

Podobnou akci mohli diváci sledovat na druhé straně v podání Pavla Vostřáka, opět ale puk mezi třemi tyčemi neskončil. Velkou šanci Mory měl Rác, jenž se dostal s pukem na mezikruží a vyslal na berounského brankáře povedenou střelu, ten ale udržel nulu. Neúspěšný byl až proti Eriku Hrňovi který se dostal až před něj a střelou pod horní tyč poslal hosty do vedení.

Ihned na začátku druhé dvacetiminutovky se vrhl do útočného pásma Olomouce Jakub Herman, proti kterému ale zasáhl Hynek Kůdela. Po jeho akci následovala šance Klhůfka na druhé straně, ale i proti němu se vytáhl brankář Kašík. Poté dlouho hosté drželi Medvědy v jejich obranné třetině, ke střele se ale dostal pouze Kucharczyk, jenž však druhou branku Mory nepřidal.

V pětadvacáté minutě se do dobré pozice ke střelbě dostal domácí Doležal, jeho bombu ale Kašík vyrazil do ochranné sítě. V obrovské příležitosti Olomouce se ocitl po Ondruškové pasu Jiří Říha, Hynek Kůdela ho ale vychytal lapačkou.

Hosté se od tohoto momentu dostávali do větších šancí a měli blízko ke zvýšení svého náskoku. Proti střele Hermana se stihl domácí brankář rychle přesunout a zabránil tak téměř jisté brance. Následně si poradil i s opakovanou střelbou Tomáše Houdka.

Do druhé sirény měli kohouti ještě jednu velkou příležitost na změnu stavu. Selingr nahrával zpoza brány Michalu Nedbálkovi, který ale opět narazil na oporu Berouna.

Medvědům se podařil vstup do třetí třetiny na výbornou, když se po dvaceti čtyřech vteřinách prosadil Tomáš Doležal, který tečoval Dreslerovu střelu. Domácí se mohli dokonce dostat do vedení když při vlastním oslabení ujeli Trojan s Karpovem. Tomáš Karpov ale po přihrávce od Jana Trojana trefil pouze lapačku brankáře Kašíka.

Beroun byl lepším týmem na hřišti a vytvářel si velké šance. Nejdříve se před bránou nestihl rychle zorientovat Pavel a následně vytáhl Kašík proti Vostřákovi skvělý zákrok lapačkou. Na druhé straně chytil Kůdela střelu Vodného.

Poté se chopil puku Pavel Klhůfek a individuální akcí se z rohu dostal až před olomouckého brankáře, který však vytěsnil jeho pokus betonem. Klhůfkovi se následně dokonce podařilo skórovat při přesilové hře, avšak jeho branka nemohla být uznána, jelikož sudí již přerušil hru.

Ve třetí důležité situaci v krátkém časovém úseku se Klhůfek ocitl po pasu od Aleše Padělka, ani tentokrát se ale mezi střelce nezapsal. V závěru třetího dějství měl ještě dva pokusy Robin Malý, brankáře Kašíka se mu ale překonat nepodařilo.

A tak přišlo na řadu prodloužení, ve kterém ještě hosté dohrávali přesilovou hru ze závěru třetí části. Mora se ale nedokázala delší dobu udržet v útočném pásmu a Medvědi se po ubráněném oslabení vrhli do útoku. Tomáš Karpov našel před bránou hostů samotného Krejčího, který ale netrefil přesně.

Další velkou příležitost měl Pavel Klhůfek, který byl před Kašíkem sám, dnes mu však střelecké štěstí nepřálo, a tak šel zápas do samostatných nájezdů.

V těch se Klhůfek již prosadil a k němu se přidal i Lukáš Havel. Ten si připsal vítězný nájezd, když se za Olomouc prosadil pouze Erik Hrňa.

Kohouti tedy v Berouně padli a navíc přišla o dva hráče. Kapitán Mory Jakub Bartoň si v zápase poranil loket pravé ruky a Zbyněk Hampl levé tříslo. Medvědi získali dva body do tabulky 1. ligy a ve středu budou chtít zaskočit dalšího favorita, tentokrát Mladou Boleslav.

Ohlasy trenérů

Aleš Totter (Medvědi Beroun 1933): Udělali jsme první chybu ve středním pásmu, ze které jsme dostali gól. Dvě třetiny jsme se nemohli dostat do koncovky. V situaci dva na jednoho jsme si špatně přihrávali. Před třetí třetinou jsme si říkali, že musíme jít za gólem, být aktivnější a více napadat. A samozřejmě nám rychlá branka ve třetí třetině moc pomohla a tým se zvedl, byl lepší. Je škoda vyloučení těsně před koncem, protože jsme se v prodloužení nemohli dostat do tlaku. V nájezdech rozhodli naši střelci a Hynek Kůdela, který v Olomouci byl a její hráče znal, podal výborný výkon. Zvláště když se dostal do sestavy po třítýdenním zranění.
Petr Fiala (HC Olomouc): Hráli jsme mizerně a bod jsme si určitě nezasloužili. Podceňujeme slabší soupeře. Hráčům klademe na srdce, že v soutěži nejsme tak dobří, abychom si to mohli dovolit. Bohužel oni k tomu přistoupili, oproti zápasu v Mladé Boleslavi, úplně jinak. Každý si musí sáhnout do svědomí. Máme hráče navíc, takže je protočíme. V zápase s Brodem se to projeví a i ti hráči, kteří mají své místo jisté musí přidat, protože předvedli málo a na to se špatně kouká.