Zpočátku to vypadalo, že týmům bude nějaký čas trvat, než se dostanou do zápasu. Brankáři ale přihlíželi opatrné hře jenom do 2. minuty. V té se totiž poprvé vylučovalo a Kohouti dostali k dispozici přesilovou hru. Několikrát pálil z pravého kruhu ostrými Holec, ovšem Pavelka se pokaždé svižně přesunul ke své tyči. A když si pak na trestnou lavici šel odpočinout olomoucký hráč, skóre na světelné tabuli poprvé poskočilo.

Lukáš Cingel nádherně narýsoval dlouhou nahrávku k pravé tyči, kam sprintoval nikým nehlídán Roman Kukumberg. Východočeský forvard nastavil hůl a z první přiklepl kotouč za přesunujícího se Faltera. Hradeckému útoku jako by jedna branka nestačila, o pár minut později totiž vytvořil obrovský závar v soupeřově brankovišti. Graňák parádně pálil z mezikruží a hned trojice hokejistů ještě dorážela, téměř jistý gól ale zachránil na brankové čáře stojící hráč.

A další parádní šanci si vypracoval Bednář, jenomže ten pro změnu nenašel narychlo místo mezi rukou a tělem. Lvi sice Hanáky v první třetině přestříleli 14:6, zoubky ale Moravané ještě před první sirénou stihli vycenit. V největší příležitosti se ocitl Jergl, jeho švihovka ale o pár čísel minula tyčku.

Ve druhé dvacetiminutovce to vypadalo, že se hráči duchem vrátili na začátek celého utkání. Za deset minut čelili oba gólmani dohromady pouhopouhým šesti pokusům a hlavním dějištěm hry bylo střední pásmo. Kotouč létal z olomouckých holí na hradecké a zpět, nezáživnou pasáž utnuly znovu přesilové hry.

Tu svou si Hradec po 28 vteřinách nechal vlastním faulem vzít, jenže ani více prostoru na ledě nepomohlo soupeřům k překonání brankové lajny. Nicméně dění na ledě se netradičním počtem hráčů na ledě oživilo a v závěru periody bylo k vidění více šancí než za celý její předchozí průběh. A hlavními aktéry byli domácí.

Bednář nepříjemně střílel z úhlu, následoval ho na brankovišti operující Rosandič. Důrazu u zadního mantinelu zase využil Červený a po jeho hitu se do luxusní pozice dostal Kukumberg, také tentokrát ale zaúřadoval gólman Falter. Jenomže na situaci 25 vteřin před startem druhé přestávky už byl krátký. Roman Kukumberg využil šikovného odrazu o beton a do prakticky prázdné brány uklidil bez větších problémů kotouč Jiří Šimánek.

Jak tomu bylo také v předchozích dvacetiminutovkách, i do té poslední naskočili oba celky vlažněji. Po téměř šesti minutách hry byla navzdory dvěma přesilovkám zapsána ve statistikách jediná střela! A právě v té době inkasoval nepříjemný zásah olomoucký Jergl, jemuž nechtěně rozsekl bruslí tvář protihráč.

V útočné zóně Východočechů mohl zahrozit Šimánek, jenomže průniková nahrávka mu odskočila od hole a ze samostatného úniku tak sešlo. Olomouci se s postupem času čím dál víc krátil čas na snížení skóre nebo případné vyrovnání, nezbylo jí tak, než více otevřít hru a vsadit vše na útočnou kartu.

Jenže toho využili domácí, kteří nejprve několik brejků neproměnili, pak si však vzal puk do parády Jan Berger. Ten se rozhodl v přečíslení vzít střelu na sebe a udělal dobře. Nádhernou, rychlou a především milimetrově přesnou ranou trefil místo u bližší tyčky, čímž upravil skóre na konečných 3:0.

Ohlasy trenérů

Václav Sýkora (Mountfield HK):
Vstoupili jsme do zápasu dobře, drželi se na puku a měli mírnou herní převahu. Ale vyjádřili jsme ji jenom jednou brankou. Je nutno říct, že i Olomouc dobře bránila a neměli jsme moc vyložených šancí. Druhá třetina byla z našeho pohledu nejhorší, tam jsme hráli takový rozháraný hokej, neudrželi se na puku a měli spoustu nepřesných přihrávek. Olomouc zvýšila aktivitu, což nám dělalo problémy. Hodně nás ale povzbudila druhá branka do šatny a třetí třetina byla asi nejlepší. Už jsme se nemuseli nikam hnát, odehráli jsme to velmi dobře takticky. Vítězství jsme potvrdili třetím gólem. Jsme velice rádi za tři body, protože jsme letos měli s Olomoucí nepříznivou bilanci. Chtěl bych taky vyzdvihnout Jardu Pavelku, který zase udržel čisté konto.


Zdeněk Moták (HC Olomouc):
Domácí velice dobře bránili, dostávali jsme se těžko ke střelám a dorážkám. Snad pár šancí, možná jenom střeleckých příležitostí, jsme si vytvořili. Druhá třetina byla z našeho pohledu poměrně kvalitní, dostali jsme domácí pod tlak a přestříleli je. Ovšem žádná branka z toho nepramenila. Domácí vyhráli každou třetinu 1:0, proto zaslouženě zvítězili.