První třetina začala z obou stran velmi opatrně, bez náznaků šancí. Klidnou třetinu rozvířilo až Staňkovo vyloučení za podražení ve 12. minutě a v následné přesilovce měli domácí šanci. Anděl byl sám před hostujícím gólmanem, jenže pálil úhlu, čímž musel mířit na bližší tyč, kterou měl ale Matoušek vykrytou. V další přesilovce, kdy seděl za držení hostující obránce Vyrůbalík, mohl poslat domácí do vedení Zeman, který dostal přihrávku přes celou šířku od Čachotského, puk mu ale ve finální fázi hokejku přeskočil a stav byl tedy stále 0:0.

Druhou třetinu začala Dukla v oslabení, ale byla první ve vedení. Vyhozený puk totiž dojel Čachotský, který předal puk Adamu Zemanovi, který si již se šancí poradil a rozjásal 1 442 diváků na stadionu. Jihlavští byli rázem na koni a mohli vést o dvě branky, jenže De la Roseho nahození sice bylo tečováno, ale mířilo těsně mimo bránu.

Kohoutům také přišlo oslabení vhod, neboť devět sekund po vyloučení Skladaného Galvas krásně přihrál na Staňka, který sice trefil přesunujícího se Škarka, ale puk se odrazil k Jiřímu Řípovi, který sice nejprve trefil puk do tyče, následnou střelou se ale nemýlil a bylo srovnáno. Nedlouho po vyrovnávacím gólu se do sebe pustili Škůrek se Zemanem, hostující hráč byl aktivnější a vyfasoval o dvě minuty navíc.

Na přelomu 33. a 34. minuty měla Jihlava dvě dobré šance, jenže jak Zeman, tak Anděl gól nevstřelili. V 38. minutě měl Protasenja, který se vrátil po dlouhé pauze vynucené zraněním do sestavy, další dobrou šanci. Byl ale moc blízko před brankářem, aby mohl s pukem něco udělat. Těsně před koncem ještě vznikla mela před domácí brankou, rozhodčí se ale rozhodli netrestat.

Třetí část začali Kohouti v útočném pásmu a odměnou jim byl rychlý gól po 31 sekundách. Eberle přihrál Kevinu Sundherovi, který objel Škarkovu bránu, a Olomouc opět vedla. V průběhu třetiny se dále hosté soustředili především na obranu, domácí nemohli najít recept na dobře chytajícího Matouška v bráně hostí, či dobrou obranu Hanáků. Změnit to mohl v 55. minutě Diviš, jeho střela ale mířila po povedené kličce těsně nad břevno. Na druhé straně mohl definitivně překlopit zápas na stranu hostí Skladaný, který vystřelil, jeho pokus tečoval Ulrych přímo do protipohybu Škarka. Ten ale puk zkrotil ve výstroji. Červenožlutí to pak zkoušeli v šesti, ale nevytvořili si žádnou šanci, a tak prohráli stejným rozdílem, jako před třemi týdny na Hané.

Týmy si následně domluvily prodloužení klasického formátu 3 na 3 a samostatné nájezdy. Prodloužení začala aktivně Dukla, jenže Anděl, který byl sám před brankářem, nedal. A tak na druhé straně sudí signalizovali vyloučení na domácí straně, přihrávku dostal Petr Strapáč, který propálil vše před sebou. Nastavený čas se ale dohrál až do konce, nic zajímavého se už v něm ale nestalo.

V následných nájezdech byl první úspěšný exekutor Jan Knotek, který dokázal ve 4. sérii vstřelit gól. Ranou do levého růžku ale odpověděl Lukáš Žalčík. V následující sérii Aleš Jergl selhal a Richard Diviš stejným umístěním své střely alespoň trochu potěšil domácí fanoušky, Jihlava si tak alespoň připsala dílčí vítězství v nájezdech v poměru 2:1.

Ohlasy trenérů

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): Z obou stran to byl uprachtěný zápas. V této fázi přípravy nicméně taková utkání bývají. Vstřelili jsme branku po dobře sehrané akci v oslabení, ale bohužel šíleně lacino inkasujeme a naopak ve fázi, kdy si šance vytvoříme, tak je nedotáhneme do konce. To je momentálně náš kámen úrazu. V únavě se hraje hůře a hráči toho mají dost, takže věřím tomu, že bude lépe.
Zdeněk Venera (HC Olomouc): Odehráli jsme vyrovnané utkání. Šlo vidět, že obě mužstva nejsou moc produktuvní a dávají málo gólů. V extralize budou zápasy asi trošku tvrdší a důraznější než byl tento duel, nicméně s Jihlavou to bude bývat asi hodně podobné tomuto duelu - tedy vyrovnanost především.