Na začátku utkání si vedli o něco lépe Královéhradečtí, všechny jejich akce ale končily před Halászovou svatyní. Postupem času se obraz hry vyrovnával, dlouhá část bez přerušení nabídla všem přítomným hned několik šancí na obou koncích kluziště. Největší si vypracoval Roman Rác, jehož nenápadná střela z vrcholu kruhů skončila na pravé tyči Čechovy brankové konstrukce.

Následně se do šance dostal domácí forvard Švagrovský. Ten si při početní výhodě najel od pravé strany mantinelu a tvrdým projektilem orazítkoval břevno bezmocně se ohlížejícího gólmana Halásze.

Po úvodním vhazování druhé části pokračovala přesilová hra Olomouckých z první části. Hanáci sevřeli domácí tým do kleští a udělali jim v obraně pěkný guláš, puk létal sem a tam, až nakonec do branky marně se na zemi převalujícího Čecha dopravil pohodlně kotouč Matěj Pekr. Moravany gól nakopl k ještě většímu nasazení a královéhradečtí bojovníci se jen marně dostávali do útočného pásma svého protivníka.

V polovině zápasu přišla na řadu hluchá část, která už pomaličku musela diváky uspávat, až se jako blesk z čistého nebe prosadil hráč se třináctkou na zádech Jan Berger, když tečí usměrnil přízemní střelu Michala Tvrdíka od modré čáry.

Leckdo by čekal nápor domácích, ale do šancí se naopak tlačil hostující tým, kterému jeho snažení utnul faulem jejich vlastní pěšák, a Královští lvi si tak mohli okusit další z řad přesilových her. Dlouhé odmlky, kdy se opravdu nic závratného nedělo, střídaly brankové příležitosti jak na straně Hradce, tak na straně týmu Olomouce.

Na Moru v úvodu závěrečného dějství opět čekala početní výhoda, tentokrát navýšená ještě o jednoho domácího provinilce, a znovu se hosté dokázali z ní prosadit. Skóroval Jiří Řípa, kterému po krásné nahrávce od Matěje Pekra stačilo pouze zamést puk do hradecké svatyně.

Vyrovnání však na sebe nenechalo dlouho čekat a v početní výhodě se krásným gólem prezentoval Petr Haluza, jemuž se před svatyní Halásze podařilo basebalovým způsobem trefit kotouč ze vzduchu, a síť se jen blahodárně zavlnila.

Jako uspávači hadů si počínali v početních výhodách hráči Olomouce, ale vždy se jim podařilo nějakou nenápadnou šancí pořádně vystrašit domácí Hradec. Na druhé straně poslal Vladimír Říha svůj tým poprvé do vedení střelou z vrcholu kruhů a na tribunách hradeckého stadionu propukla ohlušující radost.

Tři minuty před koncem základní hrací doby vyrovnal na 3:3 povedenou individuální akcí Roman Rác. Hostující Kucsera měl následně možnost rozhodnout půl minuty před koncem normální hrací doby z trestného střílení, avšak neuspěl, když místo puku skončil v brance sám.

Muselo se tak jít do prodloužení, ve kterém rozhodující trefu vsítil Richard Diviš. Ten se skvěle vytočil zpoza branky, a poté dopravil kotouč za záda Jakuba Čecha. Mora si tak z Hradce Králové odváží cenné dva body za výhru 4:3 po prodloužení.

Ohlasy trenérů

Martin Hosták (Královští lvi Hradec Králové): Já rozhodně spokojený nejsem. Tři minuty před koncem jsme ještě vedli o gól, na vedení jsme se hodně nadřeli. Dnešní zápas postrádal tempo. Nevím, zda to bylo tím, že se hrál třetí zápas v posledních pěti dnech. Každopádně bylo vidět, že soupeř chce hodně bránit, nikam se nehnal. Nejsem spokojený hlavně s tím, že jsme nedokázali ubránit výsledek. Vyskytovaly se tam hrubé chyby. Jeden bod je pro nás málo.
Petr Fiala (HC Olomouc): Věděli jsme, že Hradec hraje velice dobře. Začali dobře bránit, dnes se to i potvrdilo. Soupeř se nikam nehnal. My jsme dobře kombinovali, podařilo se nám dát i nějaké hezké góly. Utkání nakonec dospělo do prodloužení, já jsem však s předvedenou hrou hokejistů spokojený. To, že jsme získali bod navíc, je hodně cenné. Alespoň jsme nedovolili Hradeckým dotáhnout se na nás. Na naší straně panuje spokojenost, bude se nám odjíždět dobře.