První vyloženou šanci utkání mezi Olomoucí a Mladou Boleslaví si připravila domácí Mora. Ministr z pravého kruhu nahrál před bránu Kucharczykovi, který ale zblízka nepřekonal Valenta. To hosté ze své úvodní vážnější příležitosti dokázali skórovat. Nahození Lukáše Pabišky si do vlastní klece srazil Kříž.

Vyrovnání se Kohouti dočkali ve 12. minutě. Sice nejprve nevyužili přes dvě minuty dlouhé dvojnásobné početní výhody, na konci klasické však již překonali mladoboleslavského strážce svatyně. Střelu Bartoně od modré usměrnil Milan Ministr šikovnou tečí do hostující branky.

Hanáci poté měli více ze hry, připravili si hromadu nebezpečných šancí, jenže dopláceli na svou špatnou produktivitu. To Bruslařský klub svému soupeři ukázal, jak se má s příležitostmi nakládat. Po sérii olomouckých neproměněných gólových akcí Středočeši zabrali, z čehož resultovala jejich druhá trefa. Kašíka od modré překonal Roman Němeček.

Ve druhé třetině, která byla velmi bohatá na počet vyloučených hráčů, pořádali Kohouti hon za srovnáním nepříznivého stavu, avšak marně. Další spousta jejich příležitostí přišla vniveč. Největší šance spálil Kucharczyk, jenž nejprve napálil puk do břevna, a o pár chvil později s ním orazítkoval levou tyč Valentovy klece.

I Bruslařský klub ale dokázal zahrozit. Pár minut po polovině zápasu totiž po velkém závaru před Kašíkovou svatyní hosté trefili tyč. Celá situace však musela být ještě konzultována s videorozhodčím, který ale potvrdil výrok hlavního sudího, jenž se už předtím domníval, že se o gól nejedná.

Na začátku poslední dvacetiminutovky zahrozili domácí díky Rácovi a Divišovi, jenže Valentova brána byla opravdu zakletá. V 45. minutě přišlo definitivní rozuzlení zápasu. Po buly v útočném pásmu Mladé Boleslavi se puk dostal k Jaroslavu Kasíkovi, jehož nahození od pravého mantinelu zaletělo až za Kašíkova záda.

Třetí středočeská trefa Kohouty zlomila, už nebyli tak nebezpeční jako v předchozích částech hry. To nahrávalo Bruslařskému klubu, který si svůj dvougólový náskok již pohlídal. Olomouc tedy podlehla Mladé Boleslavi 1:3.

Ohlasy trenérů

Jan Tomajko (HC Olomouc): Měli jsme hodně šancí, ale byli jsme při nich nedůrazní, o nějaké smůle nemůžeme mluvit. V závěru jsme byli v křeči, bylo vidět, že už to nešlo. Nedá se ale nic dělat. Soupeř své šance dokázal proměnit, zatímco my ty své ne.
Jan Vidner (BK Mladá Boleslav): Utkání se hodnotí určitě lépe, než to minulé, co jsme v Olomouci prohráli, přičemž jsme nevstřelili ani gól. Tentokrát jsme dali tři, a nakonec jsme vyhráli 3:1. Důležité bylo, že jsme přestáli oslabení tří proti pěti, a pak plno oslabení ve druhé třetině.