Zápas začal velice opatrně, ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu. Domácí udeřili z první větší šance. Ve čtvrté minutě ujeli Jiří Charousek s Petrem Mainerem a první jmenovaný překonal Kašíka. Za hosty mohl v přesilové hře odpovědět Vodný, ale Strmeně nepřekonal. Domácím dělal problémy především druhý útok s Divišem, který domácí fanoušky příliš nepotěšil.

V deváté minutě totiž využil zaváhání jednoho z obránců, navázal na sebe druhého a Roman Rác střelou nad lapačku domácího brankáře vyrovnal skóre. Kadaňští mohli okamžitě odpovědět, Kaše však po Hammerbauerově nahrávce netrefil branku. V pokračující akci se dostal k odraženému puk Charousek a mohl zakončovat do odkryté branky, hostující obrana však zablokovala jeho střelu.

V jedenácté minutě hráli domácí minutu dlouhou přesilovou hru pěti proti třem. V té se ke dvěma nebezpečným střelám dostal Mazanec, jeho druhý pokus byl tečován a Kašík prokázal velmi rychlé reflexy, když dokázal zareagovat a zastavit puk, který klouzal mezi jeho betony. Domácí měli i nadále více ze hry a nakonec se dočkali vedení.

Hrabák našel před brankou volného Bronislava Andrese, který zasunul puk mezi betony hostujícího brankáře. V omsnácté minutě v přesilové hře pálil Valenta, ale Strmeň, který pro dnešní zápas nahradil Hanuljaka, si s jeho střelou poradil. Půlminutu před koncem Charousek vysunul Mainera, ale Kašík nepolevil na ostražitosti a uklidil puk do lapačky.

Domácí začali druhou třetinu aktivněji a již po minutě hry střílel od modré nebezpečně Chlouba. O minutu později projel Kaše přes polovinu kluziště, ale na překonání Kašíka mu nezbyly síly. Ve 28. minutě ujel podél mantinelu Bartoň, ale s jeho střelou si domácí gólman poradil. Na druhé straně ujeli domácí do přečíslení tři na dva, Szakalova střela skončila jen v Kašíkově náručí.

Ve 33. minutě nahodil Schmidt puk na branku a po odrazu od Staňkovy brusle puk málem skončil za zády hostujícího brankáře. Následně musel po zákroku u mantinelu předčasně ukončit zápas střelec první branky zápasu Charousek kvůli zranění kolene. Na ledě se začalo přiostřovat a po odpískání se často tvořili dvojce vysvětlující si předchozí situaci trochu déle, než byli rozhodčí ochotní tolerovat.

Minutu před koncem druhé třetiny byl při zakončení faulován Hafenrichter a před domácími se naskytla možnost přesilové hry. A o deset sekund později poslal Hampl k ledu hned dva hráče domácích a po protestech dostal navíc osobní trest do konce utkání. Prvních pětačtyřicet sekund přesilové hry dokázali hosté ubránit.

Před domácími stálo ještě 74 sekund dvojnásobné přesilové hry. A pro hosty bylo hůře. Po půlminutě hry vyhazoval puk Vodný a vyhodil kotouč mimo hrací plochu a byl vyloučen za zdržování hry. Po vhazování byla hostující trojice rozebrána a puk po ose Gajovsky,Bartejs a zakončující Roman Chlouba skončil za zády bezmocného brankáře.

Následovala ještě půlminutová výhoda dvou hráčů v poli, ale tu hosté dokázali ubránit. Ve 45. minutě ujel podél mantinelu Hafenrichter, ale střílel nad branku. Hosty vrátila do zápasu přesilová hra, ve které se po přihrávce Diviše trefil do prázdné branky Radim Kucharczyk. Hosté velmi dopláceli na nedisciplinovanost, která je stála spousty sil.

Hosté se od 52. minuty dostávali mnohem více před branku, ale domácí obrana dokázala vyhazovat puky. Tři minuty před koncem byl vyloučen Kucharczyk a na hra se tak přesunula na druhou stranu kluziště. Přesto se v 58. minutě po chybě domácí rozehrávky dostal k puku Pekr, objel branku, ale Strmeň si s jeho pokusem poradil.

Minutu před koncem si hosté vyžádali oddechový čas a po skončení trestu okamžitě odvolali brankáře. Domácí dvakrát nahazovali na prázdnou branku, ale netrefili. Zápas tak skončil 3:2 pro domácí Kadaň.

Ohlasy trenérů

Zdeněk Skořepa (SK Kadaň): Opět jsme sehráli velice těžké utkání. Začali jsme dobře, dostali jsme se do vedení. Jedinou byl ten gól, kterým Olomouc vyrovnala na 1:1. Jinak jsme hráli dobře ve středním pásmu. Samozřejmě tam byly chyby v obranném pásmu, ale to k tomu patří. Musím kluky pochválit za bojovný výkon.
Jan Tomajko (HC Olomouc): Pro nás byl tento zápas určitě neúspěšný, protože jsme ztratili všechny body naší nedisciplinovaností. Dvakrát jsme se nechali vyloučit do tří a podruhé toho už domácí využili. To asi rozhodlo celý zápas, protože pak jsme sice dali kontaktní gól na 3:2, ale třetí branku už jsme nepřidali.