Mora nezačala utkání v Mostě zrovna ideálně, po necelých pěti minutách musel Kašík tahat kotouč ze své svatyně. Jan Heřman tváří v tvář olomouckému gólmanovi poslal puk mezi tři tyče. O pár minut později mohlo být srovnáno, jenže i když se Ruferovi podařilo překonat Volkeho, jeho zakončení se až do brány nedoklouzalo, protože v poslední chvíli mostecký brankář odpálil puk do bezpečí.

Ve 13. minutě se poprvé vylučovalo, Lhotský obdržel menší trest za držení protihráče. Domácí nabídnutou početní výhodou nepohrdli, během několika desítek sekund po jejím zahájení prostřelili Kašíka podruhé. Volke využil špatného střídání Mory a nahodil kotouč na útočnou modrou, kde si ho přebral Bohumil Slavíček, jenž v brejku skóroval pokusem mezi nohama.

Odpověď olomouckých hokejistů přišla až v úvodu druhé třetiny. Z pravého kruhu vypálil Petr Kolouch, jehož projektil proletěl Volkemu mezi betony. O vyrovnání se mohl postarat v polovině střetnutí z trestního střílení Švaňhal, ten ale svůj nájezd namířil jen do tyče.

Ani ne za minutu však Kohouti přece jen vsítili svůj druhý gól. Kolouch využil zaváhání hostující obrany, zpoza mostecké klece přihrál před ni najíždějícímu Michalu Vodnému, který usměrnil puk za Volkeho.

Obrat dokončila Mora na začátku třetího dějství, kdy z předbrankového prostoru Jakub Herman doklepl puk za Volkeho. Pojistku poté mohl přidat Králík, jenže jeho teč Staňkovy rány od modré narazila pouze do tyče.

V závěru se pokusili domácí zatlačit svého soupeře, ale gól ze svého náporu nevytěžili. Olomouc si tedy připsala výhru 3:2, jež jí zajistila minimálně druhou pozici po základní části.

Ohlasy trenérů

Kamil Kašťák (HC Most): Zápas jsme rozehráli výborně. První třetina byla z naší strany dobrá, hráči dodržovali stanovenou taktiku, dali jsme dvě branky. Ve druhé části jsme se dostali pod tlak, soupeř snížil na 2:1 a po hrubce našeho obránce za brankou, dokonce v oslabení vyrovnal. To se stávat nesmí. Hned na začátku poslední třetiny jsme dostali hloupý gól, když soupeř dotlačil puk do branky z brankoviště. Potom jsme si vytvořili obrovský tlak, ale nedokázali jsme dát gól. Jsem z toho hodně moc zklamaný, minimálně na bod jsme určitě měli.

www.hcmost.cz


Jan Tomajko (HC Olomouc): Vůbec jsme dnes nezačali dobře. V první třetině jsme dostali dvě branky, když nám domácí dvakrát ujeli za obranou. Při té druhé brance jsme špatně střídali při vlastním oslabení. Ve druhé třetině se nám podařilo vyrovnat, měli jsme i další šance, které jsme ale neproměnili. Na začátku poslední třetiny jsme šli do vedení. Ale nepochopím posledních zhruba sedm minut, kdy jsme úplně přestali hrát, domácí měli spoustu šancí, ale s velkým štěstím jsme to už dokázali udržet.

www.hcmost.cz