Když se na začátku utkání postavili do svých brankovišť Jiří Stejskal a Libor Kašík, ještě netušili, že se stanou klíčovými postavami utkání a že po závěrečném zvuku sirény převezmou ocenění pro nejlepší hráče utkání.

Jako první z této dvojice mužů s maskou se blýskl olomoucký mladík a sice přesně po šesti minutách hry. To totiž Liška vyslal přesnou přihrávku na hůl Miroslava Kopice, který v dobré příležitosti na Kašíkovi ztroskotal. Mora odpověděla šancí Radima Kucharczyka, jenž si po efektní Kucserově zadovce vylámal zuby na pozorném Stejskalovi.

Přesně v polovině první třetiny to byl patrně Ctibor Jech, kdo vypátral kotouč před Kašíkem a orazítkoval horní tyčku olomoucké branky! Další větší šance se už diváci, kterých se na tribunách benáteckého zimního stadionu sešlo přes tři stovky, v úvodní části nedočkali, a tak odcházely oba celky do kabin za bezbrankového stavu.

V úvodu prostředního dějství benátecký kapitán Vála nahodil touš do ohně před Kašíkem, kde dorážel nejprve Tomáš Liška, a poté také Lukáš Vařecha, po jehož střele zazvonila za olomouckým gólmanem tyčka. Od ní se kotouč odrazil na brankovou čáru, po níž klouzal, postavil se také na hranu, až ho hosté nakonec dokázali zpacifikovat. Olomoučtí si v ten moment zhluboka oddechli, neboť to byla opravdu velká příležitost benáteckého celku.

Další možnost měly Benátky po brejku ve dvou proti jedinému obránci soupeře. Skořepa nabil do střelby Jechovi, který ovšem olomouckou klec přestřelil. Kohouti kontrovali průnikem Kucharczyka, Stejskal byl ale připraven.

Až ve 34. minutě putoval na trestnou lavici první benátecký hráč. Hanáci přesilovku využili hned po sedmi vteřinách. Kajínkovi se nepodařilo vyhodit kotouč z vlastního pásma, a tak se puku chopil Roman Rác, našel svého spoluhráče Pavla Selingra a červené světlo za Stejskalem se rozsvítilo poprvé. Následně měly možnost přesilové hry i Benátky, jenže Kašík si poradil se všemi pokusy.

Na začátku třetí třetiny stálo velké štěstí při domácích hráčích. Houdkovu střelu po přiťuknutí Hampla vytahoval Stejskal na poslední chvíli špičkou svého betonu.

Hosté v úvodu třetí části na svého soupeře doslova vlétli a Stejskal musel být v pozoru. Ukázkovým semaforem se blýskl proti střele vytáhlého zadáka Škůrka od modré čáry. Neuplynula ani minuta a na domácí branku vypálil olomoucký Švaňhal a za Stejskalem zazvonila tyčka!

Poslední dvacetiminutovka nabídla rychlý hokej, hra se střídala před oběma brankami. Kašík ukázal své umění proti dvěma střelám Radima Šimka, především pak proti té druhé zasloužil absolutorium.

Kohoutí branka byla pro Benátky v pondělním zápase zakletá, a tak v 55. minutě zápas definitivně rozhodl Tomáš Houdek. Ten se opřel na kruhu do puku a domácí gólman již nestačil zareagovat.

Závěrečná minutová power play již nevedla ani ke snížení stavu, Hanáci tak u Jizery oslavili zisk tří bodů za výhru 2:0. Libor Kašík si do svých statistik připsal třetí vychytanou nulu v sezóně.

Ohlasy trenérů

Luděk Škaloud (HC Benátky nad Jizerou): Bylo to vyrovnané utkání, které rozhodly branky po našich chybách. Odevzdávali jsme snadno kotouč soupeři a na rozdíl od nás Olomouc dokázala naše chyby potrestat. Měli jsme několik podobných pokusů, které ale skončily brankáři v klíně. Nedali jsme branku, tak jsme nemohli vyhrát. Soupeř měl určitě dobrou obranu, ne nadarmo je druhý v tabulce. Kašík potvrdil, že je vynikající brankář. Vždy hrajete tak, jak vám to dovolí soupeř, a v tomto zápase nám toho moc nedovolil.
Jan Tomajko (HC Olomouc): Naše vítězství je zasloužené. Hráli jsem dobře do obrany, stejně jako domácí tým. Nakonec rozhodla naše přesilová hra, ze které se nám podařilo vstřelit první branku.